briketka10

Jak vidíte ministra financí? Je to podvodník, nebo není?

Zde je video, jak jej vidí německá televize:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=WNvxlm9CQ_U

Děkuji Vám za reakce.

Nejlepší odpověď
dudu

Odpovím slovy klasika „Aničko, já nejsem podvodník, já jsem jen vodník“. Rozhodně není beránek, ale dosud nebyl ani ve vazbě vyšetřován ani souzen. Stal se však smrtelně nebezpečný pro mocipány z ČSSD a jejich kmotry tím, že strana Ano může na podzim vyhrát volby a Babiš se stát premiérem. Pak by totiž následovala brutální rekorytarizace.

Další odpovědi
led

Povedať o niekom, že je podvodník je na pováženie. Musíte si byť istí, mať dôkazy, nie mediálne klebety, aby ste to mohli s istotou tvrdiť.
Netvrdím, že minister Babiš, ani podnikateľ Babiš, nedal zámienku k týmto tvrdeniam. Ale kto vie o niekom, že je podvodník, je povinný toto oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. Urobil to niekto z vás?

pusinka50

Video jsem neviděla, ale německá media musí jít na ruku Merkelové, která chce u vlády Sobotku pro jeho proaktivní přístup vůči ní a jejímu potrhlému názoru na přijímání a přerozdělování uprchlíků.

Nevím, jestli má Babiš nějaké máslo na hlavě, zatím se na něj nic nezjistilo, dluhopisy byly legální. Ale i kdyby měl na hlavě trošku másla, ti letití dinosauři kradoucí už od r. 1989, ho mají každý nejmíň tunu. Babiš je aspoň oproti nim chytrý a ví, co dělá. (Jsem nestraník).

Kepler

Není šprochu…Určitě to není žádný svatoušek. Myslím, že to o sobě nemůže říct většina politiků.

ivzez

Nebyl by prosím (na video se nemůžu podívat kvůli limitu FUP) odkaz
na článek (zajímalo by mne, jak Babiše vnímají Němci)?

Obávám se, že máme příliš málo informací k posouzení,
jestli někdo je nebo není podvodník. A bez důkazů bychom
nikoho soudit neměli.

Jenom připomenu, že Sobotka, členové parlamentu i všichni
členové vlády po celou dobu věděli, kdo s nimi ve vládě sedí…

O čem svědčí skutečnost, že to někomu začalo vadit
„za pět minut dvanáct" (na dohled předvolební kampaně)?

gecco

Myslím, že není podvodník – jen má dost peněz, aby si mohl platit prvotřídní právníky a účetní – a díky tomu využívat všech zákonných možností – a díky tomu vydělávat víc…
😉
Je dokonce možné, že zákon o dluhopisech, který je nyní v souvislosti s Babišem tak diskutován, si Babiš u sněmovny objednal – ale u moci tehdy byla byla ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU…

Jiří Bohumil

Že to není žádný „beránek“ je jisté. Ale dokázal využít špatných zákonů, které vytvořily všechny předchozí vlády a jeho předchůdci. Tak vytvořil své impérium. Všichni nyní mají strach, že se chopí i vlády a bude řídit vládu jako podnik a podnikatel. Pokud by tomu tak opravdu bylo, je diskutabilní, zda by to pro nás, jako pro stát, nebylo lepší, než co předváděli jeho předchůdci. Snad by byl i schopen vymanit nás z celkového područí západu, pro který jsme jen „dojnou krávou“. A to že se to Němcům nelíbí a mají z toho také obavu, je logické. Viz video. Mohli by u nás přijít o pěkný „líz“.
Kdyby byl tedy prokazatelně podvodník a dopustil se porušení jakéhokoliv sebemenšího zákona, už by byl určitě dávno souzen. Našlo by se hodně jeho, jak politických, tak i osobních nepřátel, kteří by na něj rádi a ochotně podali trestní oznámení. Ale protože jde „jenom“ o morální závady a nejsou konkrétní porušení konkrétních zákonů, nic proti němu nemají a to zapříčiňuje celý dnešní stav v našem státě. A hodně lidí mu „fandí“, neboť už mají stávajících politických stran, jejich představitelů a výsledků jejich hospodaření plné zuby.

Kryšpín

Rádio Bublifuk hlásilo, – je velice šikovný, byl v KSČ, veden jako spolupracovník Bureš, v 90 letech velmi rychle tajuplně podnikal, zvláště když jeden vzácný politik vyhlásil na pět minut tmu a porcovalo se ještě co zbylo, na př. v avantýrách okolo Setúzy, tak spolukandidáti, Svoboda šatlava, Pitr šatlava ve Švýcarech, Frantík Mrázek poslán do říše snů. Ale později se krásně očistil a možná povede Banánovou republiku jako firmu. / Americká ekonomická organizace nazvala na počátku roku 2017 Česko za 27 let, jako rozvojovou zemi s korupcí a podvody /.
Proto obdivuji 2,5 milionů voličů firmy Ano už je líp, kteří jej pravděpodobně dopostrkají až na nejvyšší místa, poněvadž ve vládě bylo již mnoho slibotechen a sem tam podvodníků, jakási kouzla mašinfíry, neb melouny na nákup slavné Slávie, odkloňování melounů na maminku a.p., proto fandím nájemci Hradu za ochranu našeho spasitele , poněvadž Baron Prášil ještě ve vládě nebyl.

klumprt

Je to psychopat. Bezohledný podnikatel, který politiku bere jako zvláštní podnikatelskou příležitost.

Mc Merkurion

… na odkaz ani neklikám, a nemyslel jsem si, že zrovna ty dáš kecy >>> vzhledem k množství negativních reakcí na něj, je mi prostě záhadou, že ostatní jsou beránci, a jak je možný, že se tam takovej ďábel dostal …

… jo, ukažte mi podnikatele (blbost, stačí říct obyčejný člověk), kterej když bude mít zákonnou možnost ojbt stát, to neudělá …