Rokio

Jak velké procento zavinění bylo u tohoto řidiče automobilu?

Dnes jsem šel rychle k přechodu pro chodce a před ním jsem se prudce zastavil. Rozhlédl jsem se nalevo a napravo a vstoupil jsem na zebru, když řidič zleva byl rozjetý a byl asi 10 metrů před zebrou. Protože jsem ale přechod přešel rychlou chůzí, řidič mě nepřejel, ale musel pouze prudce zabrzdit a zatroubil.

Já jsem jsem odtud rychle vytratil, protože jsem se bál, že by řidič zavolal městskou policii, která by mi uložila blokovou pokutu za narušování plynulosti silničního provozu.

Za tohle bych na psychiatrii skončit nemohl, protože už k němu chodím a na psychiatrickou nemocnici to určitě není, protože špatně přejít přechod pro chodce je pouze přestupek a za to se do blázince nezavírá.

Jak moc za ohrožení mé osoby mohl ten řidič, když jsem dnes stejně jako už mnohokrát málem přišel o život? Nebyli byste smutní, kdyby Rokio už nebyl mezi živými a byl by pod drnem?

Mějte na paměti, že stoprocentní zavinění nikdy není na straně chodce, zvlášť na přechodě určený pro chodce.

zdroj obrázku: pixabay.com

Nejlepší odpověď
Drap

Podle mně, je vina především na tvojí osobě. Jak chceš v takových případech určovat procento? Nikdo z nás to neviděl, známe jen informace od tvé osoby a ni ty zřejmě nelze v tomto případě považovat za objektivní a důvěryhodné.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce těsně před jedoucí vozidlo. Naopak řidič vozidla se musí k přechodu pro chodce přibližovat takovou rychlostí, aby dostatečně zastavil vozidlo před přechodem pro chodce.

Ty jsi v tomto případě porušil ustanovení zákona o provozu na pozeních komunikacích a dopustil ses přestupku.

ivzez

Svalovat svou vinu na řidiče by ti šlo.
Co kdyby ses nad tou situací zamyslel zítra v klidu znovu?

nyjono

Píšeš 10m, ale to není moc velká vzdálenost, aby řidič mohl zareagovat.
Bude bezpečnější, když dáš příště řidiči víc času nebo počkáš, až přejede nebo ti dá znamení, že můžeš jít.

Herjulfson

Deset metrů opravdu není mnoho. Pokud vezmu do úvahy reakční schopnosti řidiče, prodlevu brzd a běžnou rychlost 50 km/h, tak je to skoro sebevražda. Než auto začne brzdit je to téměř vteřina a při padesátce ujede právě za tu vteřinu 13,9m, a to už si čtyři metry mínus.....

Mc Merkurion

… už bys neměl docházet na psiyhiatrii (překlep, má být: psychiatrii) měli by tě zavřít (pro nechápavé: do ústavu, ne do vězení, tam by z tebe zešíleli) !!!.. je totiž vidět, že nejen že nejseš schopen rozumně uvažovat, ale nejseš už schopen ani samostatného pohybu … máš kliku, že řidič jen zatroubil, jinej by vylezl a dal ti přes hubu …

Rokio

Mc Merkurion: Můžeš mi napsat, co všechno dělám špatně a já se nad sebou zamyslím a pokusím se napravit. Uvědomuji si, že nejsem dokonalý a mám mnoho chyb. Snad ještě není pozdě na mojí nápravu. Je mi 24 let a mám před sebou ještě dvě třetiny života. Je to spousta času, abych se změnil k lepšímu.

Mc Merkurion

… to nemá cenu, ohledně přechodů jsme se tu jednou už bavili … a výsledek ??? teď skáčeš před auto deset metrů, tehdá to bylo asi pade, dobrý ponaučení …

Rokio

Mc Merkurion: Nauč se nejdříve pořádně česky, strejdo. Nepíše se psiyhiatrie, nýbrž psychiatrie. Je vidět, že máš mezery ve vzdělání a přitom ani neznáš české právo. Za přestupek se do vězení nezavírá, ale hrozí za něj maximálně pokuta. Sám přitom neustále naznačuješ, že jsem buďto chodil na pomocnou školu, nebo moje maturita nestojí za nic. Přitom jsem měl trojku z češtiny na maturitním vysvědčení a chodil jsem na státní střední odbornou školu, na kterou se dělaly SCIO testy. Měl by ses sám nad sebou zamyslet. Sprostě ti nadávat nebudu, protože nestojíš mi za to.

Mc Merkurion

… za a) i blb pochopí, že jde o překlep …
… za b) nejen že neznáš české právo, potažmo dopravní předpisy, sle tvoje myšlenkový pochody jsou obdivuhodný … kde píšu o vězení ??? copak tam se zavíraj vyšinutí jedinci ???
… za c) víš jak je dlouhý auto, jakou má brzdnou dráhu ??? 10 metrů před auto vleze jen sebevrah, naprostej debil a nebo blázen … do které kategorie se řadíš ???
… za d) hledat vinu za své chyby u někoho jiného, to chce opravdu silnej žaludek … několikrát se zde tvé přecházení probíralo …
… e) že naše školství stojí za prd ví každej …

Rokio

Mc Merkurion: Dnes jsem byl u psychiatra. Podle doktora jsem velmi sebekritický a lékař ví, že si své chyby uvědomuji. Předepsal mi prášek na spaní, protože jsem insomniak a trpím hypománií. A na psychiatrii jsem skončil po dlouholeté šikaně od šesti žáků ze základky. Kuba a Robin V. mě dva roky fyzicky týrali. Měli ADHD. Asi padesátkrát mě fyzicky napadli. Luboš mě psychicky šikanoval, Bohouš mi několikrát vlepil pohlavek a Lukáš byl ke mě velmi agresivní. Kuba Š. mi zmáčkl prsa. Na ZŠ jsem měl vždy samé jedničky, nebo alespoň vyznamenání a nikdy jsem nedostal ani napomenutí třídního učitele. K tomu jsem měl velmi nízkou absenci ve škole. Před šikanou v 6. třídě základní školy jsem měl duševní i fyzické zdraví v pořádku. Mým spolužákům i dalším žákům jsem mnohokrát pomohl. Půjčoval jsem žákům školní pomůcky a občas jsem dal školákům i nějaké drobné. Také jsem doučoval spolužačku Simonu, která propadala. Teď je vyučená. Také jsem chodil na olympiády a párkrát jsem se umístil.

Ty uživateli Mc Merkurione ale po přečtení mých předchozích řádků napíšeš, že za všechno si můžu sám a nikdo mi na základce neublížil. Přitom byla na ZŠ i státní policie a vyšetřovalo se to.

I můj doktor tvrdí, že málokdy se stane, aby chybu dělal jen jeden a všichni ostatní za nic nemůžou.

A jen tak na okraj. Mám čistý opis z rejstříku trestů a nikdy jsem neplatil ani pokutu. Bezúhonný člověk, který pracuje a má školu, nemůže být lůza. Navíc jsem abstinent, negamblím, jsem nekuřák, neberu drogy, nikdy jsem neměl sex a nepiji ani kávu.

Já si ale myslím, že ty mi na to napíšeš, že jsem sebestředný hlupák, narcista, blázen a kdo ví, co ještě.

Domnívám se, že si myslíš, že jsem ten nejhorší člověk na světě. Podle tebe jsem snad ještě horší než teroristé, vrazi a sexuální sadisté.

Promiň, že jsem na tebe vyjel. Mrzí mě to.

Vím, že jsem duševně nemocen.

Mc Merkurion

… kdybych nevěděl, že venku prší, řeknu že to máš ze sluníčka …
… kdybych tě neznal, řeknu, že to máš z chlastu …
… proboha, co má společnýho rvačka, doučování a to ostatní ze základky se skákáním pod auta ??? to mi teda hlava nebere …
… jo, kdyby za mejch časů měli kvůli každou prkotinu řešit esenbáci, museli by mít na každej šlole služebnu >>> pár facek a bylo nestranně rozhodnuto, a kdo si doma stěžoval, chytnul takovou, že vzal druhou o futra, jó, tehdá rodiče se školou spolupracovali … a věř mi, to co ty popisuješ jako hroznou šikanu, je jen holčičí pošťuchování, nedovedeš si ani představit, co vše jsem zažil …
… „A jen tak na okraj. Mám čistý opis z rejstříku trestů a nikdy jsem neplatil ani pokutu. Bezúhonný člověk, který pracuje a má školu, nemůže být lůza. Navíc jsem abstinent, negamblím, jsem nekuřák, neberu drogy, nikdy jsem neměl sex a nepiji ani kávu“ … ne, opravdu ne, jseš totální loser, ne lúza (zjisti si, co to je lúza a pochopíš , že jí může bejt i študovanej, bezúhonej člověk …) …