Archa

Jak vařit kynuté knedlíky v konvektomatu (recept)

Nejlepší odpověď
kropitko

Těsto zpracujeme běžným způsobem. Vytvarujeme knedlíky, váhu přizpůsobíme svým potřebám. Knedlíky naskládáme na tukem vymazané vložky na knedlíky, nebo děrované gastronádoby hl. 40 mm. Maximální množství je 5 ks po 0,5 kg na jednom plechu. Necháme rozehřát konvektomat a knedlíky vložíme tak, aby nad plechem byla mezera (každý druhý zásuv). Nastavíme parní provoz na teplotu 95 – 99°C a čas 25 – 30 minut. Uvařené knedlíky vytáhneme, potíráme vodou a nemusíme je propichovat.

Zdroj: http://www.gas­troform.cz/va­reni-v-konvektomatu-retigo-prilohy/