Jak v tomhle případě sterilizovat sklenici, a co voda?

https://priro­dajelek.cz/pred-spanim-smichejte-sul-cukr/2016/06/23/2/

píšou: – smíchat sůl s cukrem a nasypat je do vyvařené sklenice.
jak je to myšlený, co mám přesně se sklenici udělat? a nezapomněli tam uvést vodu? nebo tu sůl a cukr prostě jen smíchám?
ps: ještě by mě zajímalo proč tu sklenici musím vyvařit ?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by měli zapomenout na vodu? Voda tam žádná nepříjde! Co je vyvařená sklenice, je jasné. Vezmeš sklenici, dáš ji do vody. Vhodné je na dno dát útěrku, a přivedeš do varu. Potom becháš vyschnout a sypeš směs. Lze vyvařit i v páče.

Další odpovědi
ivzez

Cukr se solí Vám snad neuškodí, ale všechno, co končí podobně
jako tento nadpis (Výsledek je neuvěřitelný!), byste měl vynechávat.
Jsou to různě posbírané „senzace“, které nikomu nijak nepomohou.

Vyvařená sklenice = sklenice úplně ponořená v hrnci s vodou
se přivede k varu a nechá ± 10–15 minut vařit na mírném plameni.
Pozor, nehodí se pro všechny typy skla. Můžete použít sklenici
od zavařeniny, dětské přesnídávky apod.

dubraro

1/ Se domnívám, že je to nesmysl, běžně se stravující člověk má v potravě cukru i soli dostatek až nadbytek.
2/ Vyvařovat sklenici se mi jeví být zbytečné, sůl i cukr mají samy o sobě konzervační účinky a nepodléhají zkáze.

Edison

Píšou „vyvařené“. To není totéž, co sterilizace. Jinak bych vzal sklenici, dal ji do hrnce s vodou a prohnal to varem.