sarunka

Jak utvořit věty podle daných grafů? prvni- -li 1.VV,2.VH,abychom 3.VV druhe- Když 1.VV, 2.VH->3.VH

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem vysvětlovala.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nechapu-ukol-z-cestiny

Uvedu příklad na věty, které mě napadly. Napsat vědy pod grafu je opačný postup.

Zavolali ho ve chvíli, kdy usnul.

1. VH, kdy 2.VV Pk

Přestože bylo ošklivo, odjeli autem do hor.

Přestože 1. VV – přípustková, 2. VH

1.VH, kdo 2.VV Po + i (kdo) 3.VV Po
Rád jezdí na hory, kdo lyžuje i sáňkuje.

Teď musíte větu vymýšlet. Napište si nějaké věty, aby dávaly smysl a pak přidáte spojky.

Bude-li pěkné počasí, pojedeme s rodiči na hory, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu.

  • li 1.VV, 2.VH, abychom 3.VV

--

Když 1.VV, 2.VH->3.VH

Když mně bolí hlava, mám ráda klid, a proto si jdu lehnout.

Tentokrát jsem pomohla zcela výjimečně s DÚ. Mluvila jsem totiž s jednou učitelkou ZŠ a řekla mně, že sestavit věty podle grafů, je pro žáky velmi t náročné. Možná jim i málo vysvětlí.

NEMAŽTE!!!!

Už dnes někdo smazal jednu otázku, kde jsem jen naznačila způsob řešení.

Domnívám se, že laik někdy může těžko posoudit náročnost úkolu.