Anizbor

Jak ušetřit data na Google

Prosím o radu, jak ušetřit data na PC + telefonu s Androidem ?
Jsem starší osoba, tak se moc na pc, nevyznám, ráda se poučím.
Nejvíc používám k informací všeho druhu Google, nákupy oděvů a spotřebičů na rady Heureky, apod.
Pak, někdy na fb, pozdravím přátele s obrázkem , uloženým v mém počítači, již dávno staženým.
Telefon využívám málo, jen nutné hovory, občas.
Děkuji Vám děkuji za rady a trpělivost se mnou, moc Vás zdravím a děkuji.

Odpovědi
cochee

Předpokládám, že připojení na internet je data přes telefon od mobilního operátora? Rada je velmi jednoduchá, protože takto při aktivním používání se těch dat moc ušetřit nedá, ale telefon má snahu si na data i sahat sám, například si různě kontroluje aktuálnost systému atd. Takže – jakmile s internetem nepracuji, datové spojení v mobilu vypínám. Rada druhá – pokud je to možné, hledám nezamčené wifi spojení a na internet si zapnu wifi přednostně před mobilními daty. To jsou asi tak dvě nejjednodušší a patrně i nejefektivnější opatření.

elkon

Používám pro internet DSL připojení (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Digital_Sub­scriber_Line) a stolní počítače. Data tím pádem neřeším. V mobilu mám data vypnutá a pokud někde potřebuji nějaké informace, zapnu Wi-Fi nebo data. Ale po použití data opět vypnu.