Anonymní čl

Jak určit hlavní a celkové téma u tohoto příběhu?

Ahoj, potřebují učit hlavní a celkové téma tohoto příběhu.

Jednou si sultán Saladin potřeboval půjčit hodně peněz. Dlouho přemýšlel, až ho nakonec napadl žid Melchisedech, který byl zároveň i lakomý. Našel záminku, jak nad židem vyzrát. Zavolal žida k sobě a položil mu otázku, jestli je lepší víra křesťanská, židovská nebo saracénská. Žid nebyl hloupý a místo otázky mu vyprávěl příběh o prstenu. Sultán se i přes to stal nakonec jeho dobrým přítelem.

Odpovědi
anonym

Giovanni Boccaccio nebo Lessing, že? Velmi zajímavá problematika. Zaměř se na samotný spor a význam onoho prstenu.