DenKoz

Jak umýt špínu pod nehtem?

Zdravím, potřeboval bych pomoct. Koupali jsme se s kamarády v rybníce a zanesla se mi pod nehet na palci špína? bláto? Je to docela hluboko a vůbec si nevím rady jak to bezbolestně vytáhnout.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkus si nohy máčet v lavóru s teplou vodou a tekutým mýdlem. Pak použít kartáček. Ale tak, jak jsi to nakreslil, mi vůbec nepřipadá, že špína je za nehtem v běžném slova smyslu, leda že bys ho měl částečně stržený. Divné. Jestli to není spíš zčernalá podlitina po úderu. Možná ti nehet sleze.

Další odpovědi
nyjono

Zkoušel jsi kartáček? Štětiny namířit směrem k nehtu a pohybovat směrem od malíčku k ukazováčku a zpět.
Opakovaně.