Avatar uživatele
anonym

Jak uklízet?

Jak často co uklízet, mytí oken, podlahy, vysávání, koupelna, prach, převlékání peřin, atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4545 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Na každodenní úklid tedy opravdu čas nemám. Uklízím podle potřeby a času. To základní, třeba nádobí apod. každý den až dva, prach, luxování, koupelna 1*týdně, pokud o víkendu není akce, to se pak musí řešit operativně. Okna i záclony 2* ročně. Myslím, že také dost záleží na tom, kde se bydlí, čím se topí apod. a jak se tam tedy práší, jestli tam jsou malé děti, či větší, které trochu pomohou, jak je náročná práce či zaměstnání, také třeba jak jsme často doma. Někdo každý den a většinu dne, jiný 2 dny za 2 týdny.
myslím, že to musí posoudit každý sám, aby měl doma uklizeno a nemusel se stydět ani sám před sebou a před třeba nečekanou návštěvou. R.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Určitě to záleží na Vás, na tom, jak moc chcete mít uklizeno (ale také na vašem čase) i na tom, v jak prašném místě bydlíte.
Já musím mýt okna zhruba 1x za měsíc, tedy alespoň v letních měsících - ale my bydlíme v lipové aleji a to je na oknech opravdu znát...:(
Podlahy - já mám dvouletého syna, takže si asi dovedete představit, jak taková podlaha vypadá. Dříve jsem luxovala a vytírala tak 1x za týden, dnes musím častěji.
Koupelnu také tak 1x týdně.
Prach - utírám podle potřeby.
Peřiny převlékám po 3 týdnech - 14dní mi přijde moc často a měsíc už moc dlouhý.

Ale tak to dělám já, opravdu si nemyslím, že je to univerzální schéma pro každého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

já osobně uklízím každý den ( mytí nádobí ,vysávání,utírání prachu,úklid koupelny včetně umývání země,umyvadla vany.peřiny převlékám každých 14 dní)mytí oken dělám každé 3 měsíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle potřeby,že? Když už se něco neidentifikovatelného(to je slovo!)válí 14 dní pod stolem.......
Ale vážně-prostě aby bylo přijatelno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

To je individuální věc.Každý má jinou představu o čistotě.To co jednoho nechává chladným,tak druhému působí šok.Ale jednou týdně prach, luxování ,vytírání a koupelna,okna dvakrát do roka,po 3 týdnech peřiny-si myslím že je zlatá střední cesta.Nic se nesmí přehánět:-).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mlm

U nás sa okna umývajú negdy sekerkú,kúpelka sa spláchne hadicú odšrubovanú od sprchy a zteče to do kanála.Na koberce sem kúpil staréj ten vysavač co dělá tú pěnu.Prach odfúkne větr,gdyž ogara nezavře dvérka od verandy.Peřiny sa u nás přeslékajú až gdyž smrďijú potem a proto sa u nás volí čérná barva:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Čistota nás ničí
Našim potomkům a ani nám samotným přitom udržování sterilního prostředí v bytě nesvědčí. Jistá "dávka špíny" je nezbytná pro imunitní systém člověka. Ten podle lékařů potřebuje podobně jako mozek dostávat nejrůznější podněty, aby se vyvíjel a nezakrněl. Životem ve sterilním prostředí mu takovou činnost upíráme a tělo si nevytváří protilátky na infekce.

Výzkumy potvrdily, že děti, které mají sourozence, žijí na venkově nebo mají doma zvíře a jejichž hygienické podmínky nejsou vždy stoprocentní, onemocní astmatem a alergií méně často než děti žijící v téměř sterilním prostředí.

"Tělo dospělého obsahuje přibližně 100 bilionů buněk, ale jen deset procent je skutečně našich. Zbytek náleží nejrůznějším mikroorganismům. Pokud by naše tělo bylo naprosto bez bakterií, zemřeli bychom během dvou týdnů," podotýká mikrobioložka Lynn Bry, asistentka na Harvard Medical School.
Takže uklízet ano,ale nebýt otrokem domácnosti.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/bordel-v-b yte-stastne-dite-triky-jak-pri nutit-potomky-uklizet-p7f-/ona _deti.asp?c=A100302_142655_ona _deti_abr

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DomcaJe

Ahoj, máte někdo doma robota na okna?Slyšeli jste o tom? Jaké jsou zkušenosti?

před 3139 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Margarett

Hobota mám doma, to je robot na okna. Je to šikovný pomocník ;)

před 3134 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DomcaJe

To je toto? http://www.datart.cz/…
Zadala jsem hobot do vyhledávače a toto mi vyjelo, je to on?
A jak moc jste s ním spokojená? Nelitujete těch peněz? Stojí to za to?

před 3133 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Margarett

jj to je on. Nelituju anináhodou tjyo! Je to super věcička, takovej malej pomocník. Nemusi lést po těch oknech a myje to suprově. Za ty peníze to stálo ;) a ted se koukam, že ho mjí i o tisícovku levnější.

před 3130 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DomcaJe

no asi mají, jestli to je tak jak píší.
Škoda, že to neumyje i rámy :D ale to už bysem asi chtěla moc. Zítra zajdu do Datartu a zeptam se na něj.

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada