jirka21kufr

Jak udělat graf průměrné rychlosti v excelu ?

Dobrý den. Musím udělat graf XY průměrné rychlosti v excelu nebo narýsovat na papír. Musel jsem doplnit sportovce a jejich rekordy a teď mám udělat ten graf, ale já nevím jak. Musím být osa x a osa y s časem, ale nevím, jak tam mám zakreslit ten maraton, protože to je dost velká vzdálenost. Zkoušel jsem graf rýsovat, ale nevyšel mi. Nevíte někdo prosím, jak to mám narýsovat. Jenom jaké hodnoty nanést na osu x a na osu y. Nemohl by mi někdo poradit prosím ?

Délka trati čas sportovec průměrná rychlost
100m 9s 1 10,4 metrů za sekundu
800 100 4 8
1500 206 5 7
3000 440 6 6
42195 7403 7 5

Odpovědi
Lamalam

Já bych na osu x vynesla vzdálenost závodu (klidně použij logaritmickou stupnici, at´to není tak dlouhé) a na osu y bych vynesla průměrné rychlosti jednotlivých běžců.