Hulka

Jak uchovat věci nepoškozené?

Jak uchovat věci nepoškozené co nejdéle (minimálně 10 let). Jedná se o sbírku různých věcí – knihy, stavebnice, kovoé věci, data na flashce v pouzdru, apod. Stačí nějaká velká plastová krabice a dát např. na půdu?

Odpovědi
anonym

Stačí krabice, všechno hezky zabalit a někam, aby tam nebylo vlhko

Elen5105

Podle mě by ta krabice stačit měla. Pokud se s věcmi nebude zacházet hrubým způsobem a nechají se uloženy, tak by se jim nic stát nemělo.

ivzez

Nebyla bych si jista těmi daty na flashce.
Radši bych je vypálila na několik CD,
ta podle mne mají delší životnost.

U ostatních věcí by mělo stačit zabalení,
které zabrání přístupu vody, vlhkosti, ev. prachu.

pepinam99

Já jsem také zastánce krabicové domácí metody 🙂 Já při uskladnění krabic po stěhování na půdě (občas se tam ukáže nějaká ta myška) vše důkladně ještě několikrát obmotala stretchovou folií, ale takovou tou kuchyňskou, větší a pevnější.
(http://www.mo­jeobaly.cz/Fo­lie/Stretch-folie/)
Hodně zdaru 🙂