Avatar uživatele
Tw!st

Jak uchovat uvařenou rýži do dalšího dne?

Chci si uvařit rýži, kterou budu mít na 2 jídla- na večeři a pak na další den na svačinu. Jakým způsobem se dá uvařená rýže uchovat, aby neztvrdla? Používám rýži Basmati, nebo Jasmínovou. Vařím v rýžovaru.
Rýžovar mi bohužel nevezme menší porci a i kdyby ano, nebylo to pro mě praktické si pak dělat ještě další den ráno trošku rýže na svačinu.
Jak tedy nejlépe rýži uchovat přes noc? Dát ji do lednice jen tak, nebo do nějaké krabičky?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ideální řešení je uchovávat ji ve vzduchotěsné dóze s klipy. Pokud takovou nemáš, tak aspoň ve sklenici se šroubovacím uzávěrem. Někdo sice má radši rýži sypkou, ale já ji vařím až do lepiva jako asiati. Tak i líp vydrží.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Stačí uzavřít (klidně jen přiklopit poklicí) a nechat v chladu. Minimálně 24 hodin vydrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zvonisek

Omastit a uchovat v lednici

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Lednice vše „vysuší“,).
Také stačí přikrýt misku s vychladlou rýží (těstovinami, brambory) přikrýt potravinovou folií (i alobalem).,

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
MPLogin

Vzduchotěsné nádoby, klidně do mrazáku: https://www.in­fozdarma.cz/ji­dlo/jak-uvarit-ryzi-navod-tipy.html

Avatar uživatele
aliendrone

zvonisek>>> Proč omastit? I bez omaštění to jde, zvláště když použiješ Keplerův postup. :)

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Do lednice ne. Do chladničky. Mráz by vytlačil vodu z rýže a ta by ztvrdla.

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Sakra – a co když má někdo kombinovanou lednici s mrazákem (marazničkou)? To si to pak nemůže dát do chladničky? ;)

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno… když ono kdysi existovalo snad i normované dělení na chladnice, lednice a mrazáky (podle teploty uvnitř). Jenže pro běžný život se moc neujalo a to co se dříve označovalo jako chladnička je v současnosti lednice (i když ta současná „lednice“ nemá s ledem nic společného). Takže já dám rýži do ledničky, orestez do chladničky a oba se zítra v pohodě nažerem 😉

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek