Tw!st

Jak uchovat uvařenou rýži do dalšího dne?

Chci si uvařit rýži, kterou budu mít na 2 jídla- na večeři a pak na další den na svačinu. Jakým způsobem se dá uvařená rýže uchovat, aby neztvrdla? Používám rýži Basmati, nebo Jasmínovou. Vařím v rýžovaru.
Rýžovar mi bohužel nevezme menší porci a i kdyby ano, nebylo to pro mě praktické si pak dělat ještě další den ráno trošku rýže na svačinu.
Jak tedy nejlépe rýži uchovat přes noc? Dát ji do lednice jen tak, nebo do nějaké krabičky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ideální řešení je uchovávat ji ve vzduchotěsné dóze s klipy. Pokud takovou nemáš, tak aspoň ve sklenici se šroubovacím uzávěrem. Někdo sice má radši rýži sypkou, ale já ji vařím až do lepiva jako asiati. Tak i líp vydrží.

Další odpovědi
Dochy

Stačí uzavřít (klidně jen přiklopit poklicí) a nechat v chladu. Minimálně 24 hodin vydrží.

zvonisek

Omastit a uchovat v lednici

da ny

Lednice vše „vysuší“,).
Také stačí přikrýt misku s vychladlou rýží (těstovinami, brambory) přikrýt potravinovou folií (i alobalem).,

MPLogin

Vzduchotěsné nádoby, klidně do mrazáku: https://www.in­fozdarma.cz/ji­dlo/jak-uvarit-ryzi-navod-tipy.html

aliendrone

zvonisek>>> Proč omastit? I bez omaštění to jde, zvláště když použiješ Keplerův postup. :)

orestez

Do lednice ne. Do chladničky. Mráz by vytlačil vodu z rýže a ta by ztvrdla.

aliendrone

Sakra – a co když má někdo kombinovanou lednici s mrazákem (marazničkou)? To si to pak nemůže dát do chladničky? ;)

Dochy

Mno… když ono kdysi existovalo snad i normované dělení na chladnice, lednice a mrazáky (podle teploty uvnitř). Jenže pro běžný život se moc neujalo a to co se dříve označovalo jako chladnička je v současnosti lednice (i když ta současná „lednice“ nemá s ledem nic společného). Takže já dám rýži do ledničky, orestez do chladničky a oba se zítra v pohodě nažerem 😉