jajajaja

Jak u vás probíhala výuka autoškoly? A co jste se tam učily kromě ježdění po silnici?

Já mám trochu neschopnýho instruktora, a tak si o všechno musím říkat. Jenže už nevím o co si mám říct, protože o ježdění skoro nic nevím. Takže už se umím rozjíždět do kopca i z kopce, řadit třeba z dvojky na čtverku a opačně. A co ještě bych se měla naučit?
Doplňuji:
To co jste sem napsali samozřejmě umím mě to připadá jako takovej základ. Se změnou autoškoly bych to měla těžší, ještě u nás v okolí učí takoví 2 raplíci ke kterým se mi nechce od příjemnýho instruktora.

Nejlepší odpověď
anonym

Učili jsme se vyhlášku, zkoušeli jsme si řídit napřed na trenažeru, později na dopravním hřišti a až teprve potom v silničním provozu, údržbu vozidla teoreticky i prakticky (např.výměna pneumatiky, oleje, žárovky atd.) a také první pomoc. Celý kurz trval cca půl roku, tzv. rychlokurz asi tři měsíce a pořádal ho Svazarm.

Další odpovědi
Drap

Pravidla, základní údržbu. kontrolu vozidla a samozřejmě jezdit v provozu. I po skončení autoškoly se člověk musí ještě dlouho učit, aby se stal dobrým řidičem.

terry

No jo, takové rozjíždění se z kopce, to dá zabrat.
A řazení z 2 na 4, to jsem se ani neučila. Já se učila řadit > 1–2–3–4.
Nauč se brzdit. Nauč se hlavně pravidla. Nauč se blikat při změně směru jízdy. Nauč se parkovat. je toho hodně, co bys měla ještě umět, Ale abych to vše vyjmenovala, to by bylo na 2 hodiny psaní. Pokud tedy umíš jen to, co jsi napsala.
Doplňuji:
To si ale musíš rozmyslet, jestli chceš instruktora příjemnýho, nebo takovýho, kerý tě naučí všechno, co potřebuješ.

gnosis

hlavne si nekde zkuste parkovani, treba i sama po autoskole. zkuste si ruzne typy, paralelne, za sebou … to se mnou instruktor zkusil jen jednou. jezdim uz par let a porad se citim pri parkovani do malinkatych boxu pro auta nejisty (napr u nakupnich center apod.) trenovat, trenovat, trenovat.

dalsi rada, sledujte zrcatka a hlidejte si slepy uhel. snazte se predvidat co udelaji ostatni ridici, chodci. znam spoustu kr*tenu co si fakt na prechodu reknou „mam prednost tak se ani nerozhlidnu“. i kdyz mate na krizovatce prednost, pocitejte s tim, ze vam tam muze nekdo vjet.
Doplňuji:
jak rika drap, zabere to par tisic kilometru abyste se do toho dostala. dodal bych – kdyz na krizovatce nevite (nejasna situace, chybi znacka, nebo si ji nevsimnete), je lepsi zastavit, nez tam do nekoho vlitnout. myslete dopredu, predvidejte chyby ostatnich.

maja49

zažádej o změnu instruktora

nikeroska

Nejdřív ses měla na tu autoškolu poptat, někoho kdo tam řidičák dělal. Jak to tam probíhá, jací tam jsou učitelé… To byla první věc na kterou jsem se informovala já. Potom by sis nemusela dělat hlavu že máš učitele debílka ;)

Ella

z kopce se umí rozjet auto samo, k tomu autoškolu nepotřebuješ :D :D

nauč se parkovat – do řady u silnice mezi auta, na parkovišti nějakého obchoďáku čelem vpřed, vzad. Nauč se couvat. Nauč se techniku. Mě ukazoval i jak tankovat. Nauč se používat světla – když čekáš na přejezdu kde pojede vlak, musíš mít světla ztlumený, kdy použít mlhovky, že zadní můžeš použít samostatně, zatímco přední jenom zároveň se zadníma. Nech si vysvětlit všechny kontrolky. Zkus si domluvit nějakou jízdu po setmění, aby sis vyzkoušela jízdu v noci, protože oslnění od světel aut za tebou při pohledu do zpětnýho zrcátka tě můžou vyvést z míry, když to nečekáš a neznáš. Já vím, teď v létě se stmívá dost pozdě, no, tak jedině říct rodičům, ať poprvé v noci nejedeš sama. Křižovatky se nauč – abys pak zbytečně neotálela s tím kdo má přednost, projdi si celou učebnici autoškoly a ptej se při jízdě na to, co si nepochopila nebo co potřebuješ vysvětlit.
Já dělala autoškolu v tý největší zimě, vánici, dešti, ledu na silnici, v závějích, to byla teprve autoškola a při závěrečných zkouškách jsme měli na silnici vrstvu ledu a čerstvého sněhu na tom, žůžo :D

honza19hk

dost problémů nadělá couvání,parkování do řady za sebe,,rozjezd v kopci......
Já když šel do autoškoly na osobák tak jsem měl najezdíno skoro 100tis. km bez papírů(s Tatrou 813) takže jízdy bez problému,jen jsem si musel zvyknout na řazení u osobáku jelikož tatra má 24 stupňů včetně redukční převodovky a hlavně 2 a 3 st. redukce se řadí s meziplynem. Po tom co jsem dostal papíry na osobák jsem si udělal ještě C+E a T+E.