quentos

Jak to, že se z PC nemůžu dostat na určitou internetovou stránku, zatímco z notebooku ano?

Na obou je stejný prohlížeč (Firefox).
Edison: ano.
Cochee: asi ano, dosud jsem se na ni mohl dostat z obou zdrojů, peachovat to začlo až dnes…

Odpovědi
Edison

Problém v nastavení filtrů adres, problém s nastavením DNS, problém s nastavením nějakýho antiviru/inter­netové ochrany, firewallu… kdo ví, těžko říct, takhle na dálku. Jsou vůbec stroje na stejné síti?

cochee

A antivir a firewall tam máš taky stejné? Je možné, že jeden nebo oba z těchto programů používají nějaký seznam stránek k blokaci – blacklist – a na druhém stroji příslušný program, ale jiný – jiného výrobce, používá jiný blacklist anebo jej nepoužívá vůbec.

anonym

možné vlivy windows antiviru tu řešili jiní, zaměřím se na firefox samotný:

  1. zkus vyloučit vliv nějakého jeho doplňku či uložených cookies tím, že se pokusíš stránku načíst v anonymním režimu (CTRL+SHIFT+P ve firefoxu)
  2. aktualizuj Firefox na nejvyšší verzi a určitě nečekej že nějaká starší verze bude spolehlivě fungovat na věky https://www.mo­zilla.org/en-US/firefox/re­leases/ (je mi jasné, že tobě to není třeba říkat, ale spíš je to tip pro někoho dalšího, kdo by řešil podobný problém a narazil na tuto otázku).
  3. zkus firefox spustit s prázdným profilem, otevři si příkazový řádek a v něm zadej „firefox -P“, tím se otevře správce profilů kde můžeš vytvořit pokusně nový a dočasně na něj přepnout, pokud ani v případě použití jiného profilu než default problém nezmizí vyloučil si alespoň efektivně jakýkoliv možný vliv firefoxu a můžeš se zaměřit na zkoumání síťové infrastruktury a antivirových či bezúhonnost opatrujících nástrojů v rámci tvého OS.