Kelt

Jak to, že se obličeje lidí na fotkách a videích rozmazávají?

Ano, slyšel jsem o ochraně osobních údajů, ale připadá mi to nějaké divné. Sám jsem byl vyfocený v časopise vedle Ludvíka Daňka a všem známým jsem to ukazoval. Dnes si vaši fotku, jak stojíte třeba u Vídeňské opery, může prohlížet několik milionů lidí. A kolik vás asi zná a pozná. A že tam bude nějaký Martin Novák a udělá si výlet s přítelkyní do Vídně, ale paní Nováková bude přesvědčena, že její manžel jel na služební cestu do Pardubic, takže je to vlastně záchrana manželství pana Nováka a jeho ženy? Nechápu to, komu to má sloužit a komu pomáhat? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Mám takový pocit, že se to dělá jen v případě citlivých situací, kdy toho může být zneužito nebo taky na žádost snímané osoby. Dělat fotky na Karlově mostě s haldou turistů a ptát se každého, jestli si ho může vyfotit, to by dost dobře nešlo. Já jsem se už taky 2× našel v TV (a to dost detailně a dokonce i jako jediná osoba) a nikdo se mě taky neptal. Nakonec jsem z toho měl vyhazov z práce, ale vůbec mi to nevadilo, stejně jsem chtěl odejít. Možná si pamatujete na aféru s nezdaněným lihem v Moráviachem…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.