Nenaplněný

Jak to, že jeden ze dvou stromů stejného druhu roustoucích kousek od sebe, obrazí listy o týden dříve nežli ten druhý?

Nejlepší odpověď
kropitko

Nemůže být ten jeden víc na jižní stranu a zároveň stínit ten druhý??Nic jiného mě nenapadlo.

Další odpovědi
čárlí

Důvodů může být více a to jak v půdních podmínkách tak i v podmínkách nadzemních, ale také v genech. Ale především je nutno víc se podivovat spíš nad tím jakto, že spousta rostlin roste a raší úplně stejně.

atriplex

Jak je zde uvedeno, může to být stíněním a nebo třeba ten jeden strom „ovládá“ vodní zdroj. A taky to může být prostě jen rozdílem mezi jedinci. Strom je živý organismus a tudíž se dva jedinci od sebe liší, tak jako lidé.