Kelt

Jak to, že jeden typ souborů mp3 jde přehrát a druhý ne? V čem je rozdíl?

Stáhnul jsem si soubory v zipu a pak jsem je zkopíroval do jednotlivých adresářů. Mají příponu mp3, tak jdou přehrávat, respektive by měly jít. Mají stejný název, ale ten, co přehrávat nejde má před názvem ještě (._), to, co je v závorce. Také se liší velikostí. Soubor, co jde přehrávat má velikost v MB a zobrazuje se i na disku, soubor, který přehrávat nejde, má velikost v B a na disku se nezobrazuje. Jaký význam mají ty soubory, co nejdou přehrávat a mají příponu mp3? Stane se něco, když je odstraním? Bude to mít vliv na přehrávání a pod? Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

To vypadá jako nějaký pracovní soubor, použitý při editaci mp3. Ten malý soubor klidně smaž, při velikosti v bajtech nebude obsahovat žádný smysluplný zvuk. Soubory začínající tečkou jsou v některých OS považovány za skryté, nezobrazují se ve výpisu adresáře.

Další odpovědi
Brblal

Ten malý soubor neobsahuje zvuková data, může to být jen odkaz na nějaký skutečný mp3 někde na internetu nebo v jiném adresáři na PC.

aliendrone

Hele, tyhle „přidané“ nepotřebné soubory je dobré OKAMŽITĚ po stažení likvidovat! Už mnohokrát byly odhaleny jako součást jinak nerozpoznané hrozby. Některé jou sice neškodné, obsahují např. jen odkaz, ovšem ty s těmi „podivnými znaky“ a „znakografickými omalovánkami“ maž nekompromisně!

Aby se tomu bleskovému smazání předešlo, tak jsou do nich vkládány důležité informace – typicky instalační postup, key number atd. Před smazáním prověř, to důležité přehoď jinam (do nového txt souboru), zbytek smaž (nejlépe wipe metodou)! :)