kablik

Jak to vypočítat?

přiznávám že jsem slabší v počtech, v Blesku jsem našel slovní příklad který neumím vypočítat,pomůže někdo co rád počítá?Tedy:Firma si účtuje za vybavení kanceláře žaluziemi celkem 2650kč. Z dodacího listu je patrné, že žaluzie byly o 954Kč dražší než jejich instalace.
Jaká je cena žaluzií?
Kolik procent z účtované částky tvoří instalace žaluzií?

Nejlepší odpověď
mosoj

instalace = x
žaluzie x+954
celkem 2650

x+ (x+954)=2650
2× = 2650–954
x= 848 práce
848+954= 1802 žaluzie

práce činí 32 % z účtované částky 2650 Kč
Doplňuji:
Bezva a maturita je za náma. Můžeme postoupit VŠ do Plzně.

led

Mosoji, dajte žiacku knižku, píšem za 1

mosoj

Led : děkuji, mně už je to houby platný.
Kolikrát si říkám, že už na takovéto otázky odpovídat nebudu, ale nedá mně to. Tyto příklady počítám z hlavy bez tužky a papíru a tak alespoň trénink mozku.
Přestal jsem odpovídat na takové příklady kde jsem musel pracně hledat v odborné literatuře, protože jsem již zapoměl.