ORION_

Jak to je s Policií ?

Ahoj,
mám na vás 2 otázky.

  1. Jaký je rozdíl mezi Státní a Městskou policií ? (Pravomoce, atd.)
  2. Jak se ze člověka stane normální policista, který jezdí po městě v autě a ,,hlídá". Prostě normální policista ? (Protože když na webu Policie ČR dám nabídky a zakázky a volná místa, tak se mi tam ukáže nějaký letecký technik aj. , ale kam se mám obrátit, když bych se chtěl stát normálním policistou ? )

Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Ten nějaký letecký technik je pracovní místo, které je k dispozici.
Když na yo klikneš, zobrazí se požadavky.
Volné pracovní místo normálního policisty asi není m dispozici.
Zkus zajít na oddělení policie ČR a městské policie u vás ve městě a optej se, kdy budou dělat nábor.
Potom budeš dělat fyzické testy, psychologické testy a nějaké další. Psali nějakou slohovou úlohu či co.

Další odpovědi
Hlada

Městská policie řeší jen záležitosti týkající se pořádku včetně pověstných botiček.
Strážníkem nebo policistou se můžeš stát prakticky jen v náborové akci.
Podmínkou je maturita.

Monzenk

Kolega Rehu částečně odpověděl, ale městská policie řeší botičky, špatně zaparkovaný auta a takové městské ne moc konfliktní záležitosti a státní řeší ty věci okolo

mojitek

Hlada : maturita u MP není podmínkou,ovšem u PČR ano