Lucyfer

Jak to funguje, když chce člověk odejít z práce?

Mám normálně smlouvu, edit: stále na dobu určitou.
Ale už v té dané práci být opravdu nechci. Je možné to ukončit/odejít hned?
Nebo je nutný dát vždycky výpověď a trpět to tam ještě dva měsíce…
Když si najdu novou práci, můžu přejít rovnou? Nebo se jít zapsat třeba na úřad práce zatím…
Taky mám spoustu dovolené.

Nebo kdybych si eventuelně našla náhradu za sebe…

Dělat bordel a čekat, až mě šéf vyhodí, asi není dobrá strategie, což… 😀

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, můžeš jít ihned, pokud rozvážeš pracovní poměr dohodou. Dohoda znamená, že s tím souhlasí obě strany a že se takto dohodnou

Další odpovědi
Dochy

  • Počkat na vypršení smlouvy
  • Výpověď (ovykle 2 kalendářní měsíce výpovědní lhůta)
  • Dohoda se zaměstnavatelem (klidně ukončení během hodiny pokud s tím zaměstnavatel bude souhlasit – což tedy asi nebude)

(Náhrada může být dobrá strategie pro tu dohodu)

df

Co máš za práci a proč tě nebaví?

Lucyfer

df Pomocná kuchařka v nemocniční kuchyni… Já už nemůžu vystát hlavně ty lidi (jsem tam nejmladší, navíc ženský kolektiv plnej klevetivejch bab, bohužel). A ta samotná práce už mi taky nedává smysl, a nebaví mě. Přijde mi, že se na pacientech (a vlastně všem) akorát šetří, moc se to neshoduje s mou představou, jak by měla nemocnice fungovat… A už to vnímám jen jako stereotyp.

df

děkuji za odpověď. dej 2 měsíční výpověď a mezitím si hledej něco jinýho. Až najdeš, tak začni v kolektivu prudit. Kritizuj je otevřeně, žaluj na ně. Nandávej pacientům dvojité porce. Dělej si z nich legraci, zkrátka fantazii neklaď meze.

Lucyfer

Tak ne! Do 30.9. 2022 mám smlouvu.