Lgee

Jak to chàpete?

euforický syndrom – pocit tupé blaženosti, spokojenosti bez výraznější hyperaktivity;

Co si představit pod „výraznější hyperaktivitou?“

Nejlepší odpověď
annas

Vyjdu z významu slov

1. je fyzický stav, který se projevuje abnormální aktivitou, impulzivností, vznětlivostí. Tyto vlastnosti sice mohou být přirozenou součástí osobnosti, avšak pokud se pro takového člověka stanou problémem (nebo pro ostatní) jedná se už o nemocroj?] Hyperaktivita je často spojována s ADHD, což je hyperaktivita s poruchou pozornosti. Člověk, který je hyperaktivní, šíří své pocity, když je smutný, padá to i na ostatní v okolí, kteří se náhle také cítí smutně

tupý – nechápavý, bezmyšlenkoviotý dutý, neohrabaný, netečný, hloupý
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hyperaktivi­ta

2. blaženost – výraz pro maximální štěstí, v náb. smyslu pro požívání nebeských radostí (v křesťanství) či dosažení nirvány (ve vých. náboženstvích), což je stav bez starostí a útrap a bez fyzických bolestí, většinou očekávaný po smrti. B. je chápána jako odměna za pozemský život žitý podle pravidel náb. víry. V judaismu, křesťanství, islámu i v některých dalších náboženstvích je uspokojením všech potřeb člověka, kdežto v buddhismu, hinduismu a dalších vých. náboženstvích je naprostou absencí potřeb. V křesťanství je posmrtná b. podmíněna vykoupením, spásou. Představa věčné b. je pro věřící útěchou, pomáhá jim snášet utrpení a křivdy života, někdy i kvietisticky, smiřuje je s daným spol. řádem. Tento prvek pasivity vždy popuzoval spol. revolucionáře. Dosažení nebeské b. již na zemi se objevuje v utopii (místo ideálního života se většinou nazývá Eden). Lidská touha po spravedlnosti vyvažuje vizi věčné b. vizí odplaty za život v hříchu, kterou je v.děčné utrpení v pekle (viz též ráj a peklo). Touha po pozemské b. je obecně považována za silný vnitřní motivační impuls lidského jednání. V psychoanalýze vystupuje jako princip slasti, je ovšem spojována s pudovou silou libida, zatímco úlohou superega jako instance morálky je korigovat a potlačovat tuto touhu. Tradičně se ale uvažuje i o vyšší, duševní b., vznikající z překonání

Tupá blysžernostl, jedn vniltřnío pocit štěstoí – viz euforie.

https://encyklo­pedie.soc.cas­.cz/w/Bla%C5%

3. Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody.[1][2] Technicky je euforie afekt;[3] termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία.[4] Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie.[3] Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.[5]

Uměle vyvolaná euforie může být kromě farmaceutik vyvolaná požitím některých drog, euforiantů. Může však být i symptomem psychiatrických či neurologických po­ruch

https://cs.wi­kipedia.org/

4. Syndrom soubor chrakteristických znaků chorobx

Když si přerčtete význam slov,. zjistíte, co je hyperaktivita, která často škodí toho .chcete-li začíot pocit blsžrnostziobla­ženostio ,nesmí být vaše aktiviita tak velká, způsobila bolerst as další – vioz níž, ale vyvoala příjemný pocti štěstí, radosti atd. která je nad rámec běšžného nadšenío . Euforie u psychicky labilnoích jedinců způsobuje např. halucinasce, dezorientace,
zmatek, , paranoiou, výkyxvy nálasd

vysvwštlenoí v odkazu

https://www.me­dicinenet.com/e­uphoria/symptoms.

Z významu slov si promyslete, jak se dá váš dotasz chápat.

Další odpovědi
elkon

Chápu to tak, podle těch dotazů, že si chceš zničit zdraví. Tak dělej jak myslíš.