BlázíneQxD

Jak to bude s FACEBOOKem v roce 2015?

Na Facebook mi chodí upozornění, že od nového roku mají nastat nějaké aktualizace a změny. Všichni říkají, že moje fotky, videa a informace o mně již nebudou soukromé. Údajně bude společnost Facebook „prodávat“ informace o lidech jiným firmám. Co si o tom myslíte? Jaká je skutečnost? Pomůže deaktivace Facebooku? Pokud si deaktivuji Facebook a pak se zase budu chtít vrátit, můžu?
Děkuji za odpověď :)

Odpovědi
anonym

Přečti si pravidla Facebooku a tam se vše dozvíš!

quentos

To jsou zjevně zas akorát fámy… podle http://www.bu­sinessinsider­.com/facebook-privacy-policy-change-2014-11 to bude naopak lepší – budete moci mít větší kontrolu nad tím, kdo smí vidět vaše posty, fotky atd.
Prodejem informací by přece porušovali svoje vlastní podmínky, zákony o ochraně osobních údajů atd.

melanie

Používáním facebooku dáváš jeho provozovateli (nebo tak něco) souhlas k tomu, aby tvoje údaje prodával kdoví kam.Je to psáno i v pravidlech použití.

mosoj

Tvoje fotky, které jsi dávala na FC a cokoliv jiného, už dávno není tvým majetkem i nyní.
Pokud zrušíš učet, vše včetně fotek zůstane stejně Facebooku !

ivzez

Od kdy dáš na nějaké „údajně“? Proč si nepřečteš
pravidla FB, věděla bys sama, co/kde je pravda.

Nic, co jsi vložila nebo sdílela na FB není/nebylo soukromé.
Už v okamžiku odkliknutí souhlasu s pravidly (jestlipak sis
je přečetla) jsi FB dala právo nakládat se vším, co tam
vložíš nebo budeš sdílet.

Myslíš, že by deaktivace účtu mohla zabránit platnosti
nových pravidel? Nemohla. Pokud se na FB vrátíš,
budou samozřejmě nová pravidla platit i pro tebe.

Jedinou možností je postupně všechno smazat
a požádat všechny přátele, aby smazali vše, co
od tebe sdíleli.

Všechno sdílené totiž FB považuje za své, s takovými
údaji/fotkami apod. může dál nakládat i po zrušení účtu
toho, kdo fotky/videa apod. na FB původně vložil.

kajicek94

ZAJÍMAVOST: Dá se říci že, fotky co „vydáš“ ztratí vlastnická práva (nejsem si jit ale možná ty fotky budou vlastnictvím FB).