Jak to bude řešit pojišťovna ?!

Nabourá-li mne cyklista, koňský povoz, na sáňkách …, jak to řeší pojišťovna, když zmiňovaní nemají povinné pojištění ?!

Odpovědi
Drap

Pokud nemáš pojištění na havarii, tak to lze řešit soudně, pokud se podaří prokázat, kdo škodu způsobil

Reezo

musíš mít nějakou evidenci, že se to opravdu stalo. Pokud jde o škodu nad 5 000,– a dotyčný by odmítal odškodnit způsobenou škodu, tak bych zavolal policii. Policie vše zaeviduje zjistí totožnost toho pachatele, pokud je na místě a je možné, že by pojišťovna vyplatila poškozeného s tím, že by pak zaslala regres vyníkovi a domáhala by se o proplacení zpět škody.

Tompo

Pri vzniku skody nepojistenym dopravnim prostredkem by skodu mela zaplatit CKP coz je Ceska kancelar pojistitelu a ta to pak bude vymahat po vinikovi. Pokud to jsou sanky tak by se na to melo vztahovat pojisteni odpovednosti rodiny