Avatar uživatele
Pokročilý

Musíme vracet pojišťovně peníze?

7.12.2012 vrazil do nás vietnamec na křižovatce. Zavolali jsme policii, ale ta nezjistila, že neplatí žádné povinné ručení ani pojistku. Dnes nám přišel dopis, že musíme necelých 50 000 Kč vrátit, protože pojišťovna pochybila. Ale ještě přiložili k dopisu smlouvu, pokud ji podepíšeme, tak pojišťovna za nás bude řešit tento problém u nějaké komory pojišťoven nebo co si. Ale bojíme se, že budou něco ještě chtít. Je bezpečné podepsat tu smlouvu? A má na to vůbec pojišťovna nárok?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Smlouvu podepište. Jedná se o zcela legální metodu, jak po neplatiči vymáhat dluh na pojistném (a tím je ve Vašem případě škoda způsobená nepojištěným občanem). Pojišťovny mají právníky, kteří podobné případy řeší. Právník bude škodu uplatňovat prostřednictvím České asociace pojišťoven a s velkou pravděpodobností bude problém řešit soud. Jde o to, že při podpisu smlouvy nebudete muset pojistné plnění vracet a o vyřizování náležitostí se nebudete starat Vy, ale ve Vašem zastoupení pojišťovna.
Ještě si do pojišťovny zavolejte nebo se na přepážce zastavte a domluvte se na všech potřebných krocích, které bude třeba učinit.
Garantuji Vám, že tento Vietnamec si dá pro příště hodně dobrý pozor. Určitě si už pro příště zaplatí povinné ručení a ta Vaše padesátitisícová škoda se mu tak dalece nevyplatí, že možná raději přestane i řídit automobil.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Buďto jsem nepochopil dotaz, nebo nesouhlasím s kolegyní ocko.
Od koho přišel dopis? Jaká smlouva dorazila?
Pokud viník nebyl pojištěn, bude škodu řešit ČKP prostřednictvím pojišťovny kterou sama určí. Jelikož neznám podrobosti, nemůžu dát lepší info.


Avatar uživatele
Zlatý

Nik vám na diaľku a bez znalosti textu zmluvy nemôže povedať "Zmluvu podpíšte".
Môže nanajvýš doporučiť toto riešenie.

Ďalej v diskusii

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Ocko,
vy viete, čo je v zmluve, ktorá pýtajúcemu J.Mecirovi prišla, keď tak isto tvrdite aby to podpísal? To takto na diaľku? Ste si vedomá, že zavádzate? Žiadny aspoň trochu právne znalý človek si netrúfne takto poradiť bez znalosti prípadu a textu zmluvy! Môžte maximálne doporučiť.

Avatar uživatele

anonym

Ano, vím. Toto není první případ, kdy se něco takového v pojišťovně řešilo. Že to nevíš Ty, je logické, zřejmě praxi pojišťováka nemáš. Navíc tazatelka uvedla srozumitelně, čeho se smlouva týká.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Zaujímavé, že priamo poisťovne varujú pred takýmito radami. Prečo asi?

Avatar uživatele
Zlatý

led

Pre zaujímavosť, tazatel J.Mecir vo všetkých svojich otázkach vystupuje ako muž.
Zjavne viete viac...

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.