Wareg

Jak telefon rozpozná, kdy zazvonit?

Mám otázku, na jakém principu (systému) klasický pevný telefon (šňůrový) pozná, kdy má zazvonit? Technickým věcem nerozumím, prosím o vysvětlení „jazykem místního kmene“. 🙂

Nejlepší odpověď
nicasca

všechno je jenom elektrotechnika.Na telefonní ústředně,kam směřujou všechny dráty a kabílky od všech telefonů,je velká baterie s napětím 60voltú,když zvedneš sluchátko ten cvakáček pod ním,(dnes už tam asi není)je spínač,který spojí obvod až do ústředny tam se podle zvoleného čísla připraví spojení a ten telefon který jsi vytočila propojí s baterkou(60voltů) a v tom telefonu který jsi vytočila je zvonítko ,které ten co sluchátko na druhé straně zvedne zvednutím vypne(tím spínačem pod sluchátkem)je to jako u dveří,jen o několik kilometrů delší.

Další odpovědi
anonym

Telefon nepozná vůbec nic,stejně jako zvonek u dveří.Je to věc elektr. impulzu.