zjentek

Jak svépomocí jakž takž účelně vyčistit peří pro polštář?

Jde o tohle. Sypkovina u dvou menších polštářů je zmaštěná, oslintaná a tak různě a podobně a mám jednu větší a novou (potah), na zip. A tak plánuji rozpárat ty dva původní polštáře a vyrobit si jeden větší tím, že přehodím peří a zapnu zip. Moc práce to není, ale… Když tedy už bude peří na světle božím, po svěch těch letech, není vhodné ho nějak „očistit“. Samozřejmě tak, aby neztratilo své vlastnosti peří, takže prát, jinak močit, ani chemicky čistit ho nehodlám. napadlo mě, třeba, nechat peří jen tak na slunci, nějaký čas. Nebo, třeba, chvilku rukama pomyškovat v písku. Moc dalšího mě už nenapadá. Děkuju.

Elkoni, roztočů v peří mě zbaví i několik málo minut slunečního svitu, nebo ne? Pak od nich peří jen očistím šolícháním v suché trávě, nebo suchém písku, IMHO.

(Škoda že jsi tento server až tak „ovládl“ a jen málokdo další mně tady teď kvůli tobě odpoví, to je fakt smůla [až na Filipa ten tě má v knedli jako každého ovšem pro něj jsou mé otázky a úvahy taktéž hovna takže se nezdržuje zpracovat je to by tohoto „nadlida“ zabilo], děkuju.)

Ví ještě někdo další, jak by na to šel, pokud by na něco takového „sám šel“? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Dej do čistírny a máš po problému. A ti ho vyčistí, přesypeš do nové sýpkoviny. Čistit v písku, nebo trávě je nesmysl, to samé na sluníčku/ To bys tam musel dát celý polštář. Jak venku peří otevřeš, těžko ho budeš dávat zpět.

Další odpovědi
elkon

Peří se doma vyčistit nedá, mastnotu čistí firma tlakovou párou. A také ho zbaví roztočů. Pak dají také nový sypek.

cappuccino

Nevim, proc se tak branis, vyprat polstare v pracce? Existuji na to specialni gely s lanolinem, takze peri se neodmasti. Navic bys vypral i sypkovinu.
Spousta lidi pere polstare nebo perove bundy v pracce. Idealni je, pokud mas susicku, dat do susicky dva tenisove micky.
Jinak susit na slunicku za obcasneho protrepani. Nez polstar uschne, trva to tak2–3 dny. Podle pocasi.
Vsechny ostatni metody jsou uplne na nic!!
Do budoucna doporucuji, na polstare davat dva povlaky. Tim zabranis umasteni sypku.
Good luck!

zjentek

Drape vím, že „těžko“. Peří bude dost fírat, ale… Já nejsem líný. Děkuju.

zjentek

Elkonitaky se jednou zeptám já králi, hlavo vymazaná, slovo „ovládl“ je zde špatně a tak bych bych je nahradil slovem zahltil. Věta by pak zněla- škoda že jsi tento server až tak zahltil. Děkuju. Tvůj nic nechápající zjentek.

elkon

Zjentek – Opět se musím opakovat. Nic jsi nepochopil. Nikoho jsem neovládl, ale odpovídám na smysluplné dotazy a reaguji na hovadiny odpovídajícím způsobem. Že to nechápeš je tvůj problém. Hledáš hloupě jen chyby u druhých, ale sebe nevidíš.

zjentek

Elkuň, nemysli si, že jsi chytrý. Něco takového tě nakonec zahubí. To je od zjenteka rada k proclení. Pro tebe však za free.