Nerevarin

Jak sušit luční kvítí?

Když natrhám luční kvítí, dám je k sobě, jemně svážu a chtěl bych je usušit, jak to udělat? Hádám, že pověsit hlavou dolů někam kde je sucho a tma? A aby se kytky moc nezkroutily? Máte nějaké vychytávky či rady? Děkuji.

Nejlepší odpověď
da ny

Kdysi jsem sušila růže, jak popisujete. Svázané, hlavou dolů. Tmu jsem zajistit nemohla (snad v panelákovém sklepě, když se zakryjí drátěné koje např, kartonem).
Nemám ráda mrtvé sušené aranže, obrázky v bytě, květiny proto nesuším.