PANÁD

Jak sundat po dlouhé době folii z polykarbonátu

Po realizaci zastřešení komůrkovým polykarbonátem jsem z něj nesundal ochrannou folii. Ta nyní po roce působení slunka „přirostla“ a již nejde sundat, Máte někdo účinnou metodu jak ji odstranit? Tlakovou vodou nelze, seškrabat lze jen po milimetrech. Teplem by se poškodil podklad. Co s tím?
Děkuji

Odpovědi
aliendrone

Hmm, s tím jsem se ještě nesetkal. Napadá mě jediné – zkusit nějakou „parní wapku“ (prostě něco jako napařovací žehlička) a postupovat „citovka“. Rozhodně NE nic výkonného (horkovzdušná pistole, letlampa aj.).

V úvahu přichází i halogenové infrazářiče s tím, že jednu stranu (s fólií) budeš nasvěcovat A ZÁROVEŇ druhou stranu CHLADIT (ofukovat větrákem kupříkladu). A o5 maximální citovka, postupovat pomaleji s tím, že máš neustále celou plochu pod kontrolou. Chemicky to nejspíš nepůjde (nenapadá mě co použít).

Drap

Jsou pouzedvě možnosti které znám. Vyměnit polykarbonát, neo mechanicky, opatně, milimetr po milimertu oškrábat.

Dochy

Napadá mně, zda by se nedalo použít něco co funguje jako změkčovadlo pro plasty. Ale pokud vím, jde vesměs o látky, se kterými se nechceme příliš kamarádit. Zkusil bych působení některých běžných látek z domácnosti – jako třeba různé kuchyňské oleje apod… Jestli to náhodou třeba po delším působení nezabere. (zkusit na nějakém malém kousku na okraji) ale moc velkou šanci tomu nedávám.