Avatar uživatele
PANÁD

Jak sundat po dlouhé době folii z polykarbonátu

Po realizaci zastřešení komůrkovým polykarbonátem jsem z něj nesundal ochrannou folii. Ta nyní po roce působení slunka „přirostla“ a již nejde sundat, Máte někdo účinnou metodu jak ji odstranit? Tlakovou vodou nelze, seškrabat lze jen po milimetrech. Teplem by se poškodil podklad. Co s tím?
Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 619 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, s tím jsem se ještě nesetkal. Napadá mě jediné – zkusit nějakou „parní wapku“ (prostě něco jako napařovací žehlička) a postupovat „citovka“. Rozhodně NE nic výkonného (horkovzdušná pistole, letlampa aj.).

V úvahu přichází i halogenové infrazářiče s tím, že jednu stranu (s fólií) budeš nasvěcovat A ZÁROVEŇ druhou stranu CHLADIT (ofukovat větrákem kupříkladu). A o5 maximální citovka, postupovat pomaleji s tím, že máš neustále celou plochu pod kontrolou. Chemicky to nejspíš nepůjde (nenapadá mě co použít).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jsou pouzedvě možnosti které znám. Vyměnit polykarbonát, neo mechanicky, opatně, milimetr po milimertu oškrábat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Napadá mně, zda by se nedalo použít něco co funguje jako změkčovadlo pro plasty. Ale pokud vím, jde vesměs o látky, se kterými se nechceme příliš kamarádit. Zkusil bych působení některých běžných látek z domácnosti – jako třeba různé kuchyňské oleje apod… Jestli to náhodou třeba po delším působení nezabere. (zkusit na nějakém malém kousku na okraji) ale moc velkou šanci tomu nedávám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek