Jak stříhat nehty na nohou?

Ahoj, je mi už 30, ale včera poprvé jsem slyšela, že nehty na rukou se mají stříhat dokulata a nehty na nohou rovně. Co je na tom pravdy?

Odpovědi
Rosťa

Ja myslim, ze je to vcelku jedno, zalezi na tom, jaky typ nehtu mate. Na ruce mam podlouhlejsi tvar nehtu, tak pokud je delsi, ustrihnu ho rovne a ze stran dopiluju, na noze mam typicky hranaty tvar nehtu, takze je striham jen rovne a rovne taky zustanou.

kanylka

Ahoj,je mi 26 a už pár let o této informaci vím.je to lepší stříhat nehty u nohou rovně – když se stříhají dokulata, vznikají bolesti – nehet často zarůstá a okolí bolí.a sakra bolí.
na to je pak nejlepší zavázat prst-postižené místo višňákem.-tmavá mast – nehorázně smrdí – po uzeným – typicky nemocniční smrad..ale pomáhá.