Jahoda

Jak správně udělat mrkvový dort?

Musím napsat to, co při předchozí otázce: na internetu běhá mnoho receptů na tento dort, ale nevím, který je ten správný. Znáte nějaký dobrý – nejlépe už odzkoušený?

Díky

Nejlepší odpověď
hanulka11

tento je moc dobrý vyzkoušený
1 hrníček oleje

1 hrníček /tmavého/ cukru

3 vejce

1 1/2 hrníčku hladké mouky

1 balíček kypřícího prášku

1 lžička jedlé sody

2 lžičky skořice

sůl

2 veliké jemně nastrouhané mrkve

3/4 hrníčku nasekaných ořechů

vejce s cukrem ušleháme do pěny a postupně zašleháváme všechny přísady. Formu vymastíme a vysypeme strouhankou a vlijeme těsto a cca 35min pečeme . Zkusíme špejlí zda už je upečené. Pak polijeme citronovou polevou./Nemusíme/

místo ořechů je také moc dobré dát nahrubo nasekané mandle