zjentek

Jak správně postupovat při synchronizaci účtu, abychom na cizím počítači nezanechali osobní data?

Například při přihlášení do účtu Chromu z cizího počítače máme dvě možnosti:

  1. Data z účtu synchronizovat s používaným počítačem,
  2. přihlásit se jako host.

Při přihlášení možností „host“ však nezískáme přístup ke svým datům jako třeba záložky, hesla atd (jelikož „host“ funguje v browseru jako anonymní okno), zatímco při přihlášení formou synchronizace se všechny osobní data automaticky synchronizují s browserem cizího počítače a ZŮSTANOU V NĚM ULOŽENA i po našem následném odhlášení a odchodu „navěky do pryč“. (;

Takže všechna synchronizovaná data nadála zůstávají na dotčeném počítači.

Tak se ptám, zda neexistuje i jiná možnost. Něco, co mně „utíká“ a díky čemuž bych se eventuálně přihlásil k účtu na cizím PC ke všem svým datům z mého účtu a po odhlášení od něj by po mě v daném PC nezůstal z osobních dat ANI PRD?

To ještě i ve 21. století Google JEŠTĚ NENÍ tak daleko, jako já? Díky.

@Aliendron: Aliene, na tebe prostě JE SPOLEH! Už se na nic neptám (šetřím zdroje), jen CHCI, aby se to vědělo veřejně. (; ((;

Odpovědi
Dochy

Podle nápovědy mi připadá, že ten host by to měl zvládnout. Připadá mi, že to udělá profil bokem do kterého se můžeš přihlásit a po ukončení práce ho lokálně na počítači smázne. Nemělo by to být to samé jako anonymní režim. Ale bude to chtít ověřit a vyzkoušet, já to nikdy nepoužil.

aliendrone

Jestli jsem to dobře pochopil, tak se ti zachtělo nahatej plavat pod vodou a zůstat při tom suchý. No, to asi dost dobře nejde. Buď se přihlásíš jako ty (a synchronizuješ se všemi důsledky) NEBO jako host a pak je vyloučená synchronizace s tvým účtem. :)

Řešení bych ale měl, jen poněkud jinou formou. Nos si SVŮJ počítač v kapse. Pokud je to nezbytné a musím fujky použít cizí železo, prostě vytáhnu flashku (mám na klíčích) a nabootuju z ní svůj Linux. A na všechny hovadiny na discích prdím. :)
Výhody:

  1. OS je můj, všechno se ukládá na flashce (pokud neurčím jinak). Můj prohlížeč, můj přehrávač, moje utility (převážně opravné), moje média… prostě to, na co jsem zvyklý a nastavené tak, jak jsem zvyklý.
  2. Bohatě stačí flashka 64 GB (i méně, ale je lepší mít místo, kdybys potřeboval zkopčit nějaký film nebo něco velkého)
  3. USB 3 je už obstojně rychlá pro práci (venkoncem pokud jsi skromný, tak postačí i USB 2) a 64GB přijde tak do 500Kč max. (leda bys použil nějakou rychlou bestii, která má rychlost zápisu 150MB/s+ , tam bych 2–3 kila přihodil, na druhou stranu je to rychlost hodně překonávající plotnové HDD, dokonce srovnatelná s prvními SSD).
  4. Ono se VŽDYCKY hodí mít záchranný disk, ale ještě lepší je mít rovnou celý systém s patřičnými utilitami a dalšími potřebnými kravinkami. :)
  5. Možnost HW šifrování (prozatím nemám, chystám se koupit „až bude čas“ a nahradit) – pro případ ztráty jsi pak za vodou. Už si brousím klektáky na tohle https://usb-flash-disky.heureka­.cz/sandisk-extreme-pro-128gb-sdcz880-128g-g46/ :) Ovšem fungovat to bude i s obyč. https://usb-flash-disky.heureka­.cz/sandisk-cruzer-ultra-64gb-sdcz48-064g-u46/#specifikace „za lidovku“. ;) :)

Jo a protože jsi zjentek, co má pořád něco (prosím šetři mě, mám toho poslední dobou plný brejle), tak než se zeptáš „Jak na perzisťák?“, tak > https://www.the­fastcode.com/cs-czk/article/create-a-persistent-bootable-and-virtualized-linux-usb-drive-with-lili ;) :D :D

elkon

Nejjistější je, nepoužívat pro cokoli osobního cizí počítač. Od toho jsou noťasy, který můžu mít na cestách při sobě.

Hlada

Utíká ti jedna možnost. Velkému bratru žádná data neposkytovat. Ani okrajově mi nenapadá důvod, proč bych se měl odněkud přihlašovat k nějakému účtu.

Mc Merkurion

… nelízt na cizí počítač, šak vše potřebný se ti vejde do mobilu …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

alík, ehmm, vlastne aliendrone, ak si chcem zaplávať v cudzom bazéne bez zanechania svojej DNA, použijem na to svoju osobnú bublinu.
Rovnako je to aj v prípade zjentkovho hosťovania v cudzom počítači. Stačí mať vlastný operačný systém na kľúči, CD a nabootovať si počítač s vlastných operačným systémom. Hostiteľský systém bude, kým hardware počítaču pracuje až do roztrhania tela, oddychovať na večierku, alebo s niektorou krásavicou (žiadne mená) a zjentek môže zatiaľ navštíviť aj svoju najnovšiu lásku bez zanechania stôp na lesklej hostiteľovej dlážke…

Dochy

Ten systém na flash má jednu nevýhodu. Pro domácího. Host (a jeho systém včetně případných breberek) má takto plnou kontrolu nad počítačem. Já, jako majitel a správce rodinného počítače, bych si dával velký pozor na to, komu něco takového povolím.

zjentek

Aliene, musíš uznat, že všeobecně tě šetřím, protože zjentek se nikdy, NIKDY neptá zbytečně a hlavně na něco, co by PRO NĚJ nebylo zásadní! (; D; D;

zjentek

@Eklon, Hlada: hoši FAKT DÍK!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Tísíc palců pro vás pro oba… NE, vlastně pro KAŽDÉHO Z VÁS!!!

Hlada

Nemáš zač. Kdybys měl ještě nejasnost, kam dávat svá soukromá data, tak se klidně zeptej.

elkon

To tě mohlo napadnout i bez naší rady. Je to totiž jen logika.