KatkaM

Jak správně dělat halušky s pomocí struhadla

Prosím poraďte, jak se správně dělají halušky s pomocí speciálního struhadla. Koupila jsem si ho, abych si usnadnila práci, ale nějak mi to s ním nejde…
Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vyklopím do něj těsto a stěrkou ho protlačuji do vroucí vody, je to za chvíli hotové /jelikož jsou opravdu maličké/, hned halušky zamíchám a jakmile vyplavou na povrch jsou vařené, pak je propláchnu studenou vodou. My máme raději větší , ty dělám tím stylem, že na větší prkénko rozprostřu těsto a lžící seškrabuji do hrnce s vroucí vodou, vaří se o chvíli déle.

Další odpovědi
Sůwa

Máš na mysli kulatý plechový kus s otvory cca 1 cm na dně? Když jsem začala dělat halušky, tohle se v Čechách sehnat nedalo, tak jsem si musela poradit jinak. Použila jsem rovné struhadlo na mrkev ( s většími otvory ) a halušky jsem dělala, jako játrovou rýži do polévky. Struhadlo obrátím hrubou stranou dolů, položím přes hrnec s vroucí osolenou vodou a haluškové těsto protírám přes struhadlo pružnou plechovou stěrkou. Jsou hned hotové a velice jemné, práce minimální a čistá. Už mám i to originální „struhadlo“, ale nepoužívám ho.

terry

Já to dělá, jako hanulka.
A napsala to dobře. V tom haluškovači to dělá má mamka. Já mám ráda vetší, tak je dělám lžící :).