Jak spouštět hry z DOSu pod Windows XP/Vista?

Mám tady pár her, co jsem kdysi hrál, ještě z éry DOS. Poradíte, jak je spustit pod Windows? V xpéčkách ani Vistě nefungují. Díky za rady!

Odpovědi
roy_x

DOSBox. Emuluje prostředí DOSu, dokonce umí i zvuk a přizpůsobovat si můžete rychlost procesoru (pro staré hry je tohle nutnost). Kromě verze pro Windows je dostupný i pro Linux a FreeBSD. Samozřejmě že není určen jen k hraní her, ale rozjet byste pod ním měl i řadu starých oblíbených programů z doby MS-DOS. Existuje taky jeho překlad a doporučuju použít i nějaký podařený frontend pro lepší správu (např. DOSShell).