me116

Jak spolehlivě rozpoznat potkana od jiného myšovitého tvora?

Dobrý den, potřeboval bych poradit s identifikací myšovitého tvora. Podle popisu na wiki se domnívám, že se jedná o potkana, ale nejsem si zcela jistý. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Podle obrázku to vypadá na potkána, nelze však s ničím porovnat velikost.

Dochy

kromě jiného: dlouhý, prakticky holý ocas. Některé další potvory se kterými by se mohl splést mají ocas chlupatý.

mosoj

Myšovce neznám, ale hlodavce ano.

Drap

Mosoj potřebuje doplnit vzdělání. Myšovci jsou poddruhem hlodavců. Od ostatních hlodavců je odlišují hlavně žvýkací svaly.