BurTon

Jak spí kůň?

V leže nebo ve stoje? a proč

Nejlepší odpověď
hanulka11

mladší koně a poníci spí většinou vleže
starší koně jelikož špatně vstávají spí vesměs vestoje

Další odpovědi
kropitko

Pokud se kůň cítí ve svém prostředí bezpečně, klidně, nerušeně, spokojeně a dovoluje mu to jeho zdravotní stav a věk, pak koně leží a „chrápou jako dřevorubci". A to ať už ve stáji v boxu, nebo v trávě či klidně i ve sněhu na pastvině. Nicméně končetiny koně jsou vybaveny speciálním závěsným systémem, který jim umožňuje odpočívat a dřímat i ve stoje, kdy dochází k „odpojení" unavitelných struktur (svalů) a celé tělo koně podpírají neunavitelné kosti a šlachy.

Zdroj: http://www.va­seliteratura.cz/od­borna-literatura/1016-kone.html

samicek333

Ve stoje, je to pro ně snazší než si lehat, ale přijde mi divné, že je pak nebolí nohy…

kamila44444

Mladý nebo nemocný kůň spáva na zemi v leže.Větší a zdraví koně spávají normálně ve stoje a mají zavřené oči.

no coment

je to tak, že kůň přes den jen klimbá a nespí tvrdě, proto se taky zdá, že spí vestoje..taky je to proto, že nemůže dlouho ležet, jelikož si nějak mačká orgány…jinak ale přes noc většinou spí v leže…;)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.