kocourek66

Jak složit starší typ pákového Kukta papiňáku?

Doplňuji:
Dostal jsem ho rozložený a když jsem složil odfukovátko tak se nezvedá, nejde přes něj pára a navíc mi zbyl takový malinký plný kroužek. Jak složit?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Co na něm chceš skládat? Snad jedině když se vkládá víko, pootočí se o 90°, vloží a následně se pootočí zpět s rukojeťmi k sobě, aby se daly sepnout.
Doplňuji:
Ten maličký plný kroužek je tlaková pojistka, která patří pod šestihran ve víku, umístěném mimo střed. Pojistka je přidržována šroubem bez hlavy se zářezem a s vnitřním otvorem. Bez toho se nedosáhne přetlaku v hrnci a pára tudy uniká. Stačí? Pokud ne, pokračuj v diskuzi 🙂

Další odpovědi
anonym

Podívej se na odkaz a tam uvidíš složení papiňáku kukta : http://mladabo­leslav.olx.cz/pro­dam-nove-orig-nd-na-al-papin-hrnce-kukta-a-na-ceske-smaltovane-sfinx-iid-140053737#

elektrikář

U tohoto hrnce je pod matčkou ve víku kolečko z tavné pojistky která se má po přehřátí hrnce roztavit. Když se vyvaří všechna voda , pokud se vám polívčičku podaří vyvařit tak že by se udělal plyn . a mohlo dojít k výbuchu. Jde to koupit jako náhradní díl. V nouzi jsem do něj použil do tenka rozklepaný kousek cínové pájky ta má tavnou teplotu 130 °C. Bez ní utíká pára tímto otvorem a tlakový ventil nefuní.