Avatar uživatele
kocourek66

Jak složit starší typ pákového Kukta papiňáku?

Doplňuji:
Dostal jsem ho rozložený a když jsem složil odfukovátko tak se nezvedá, nejde přes něj pára a navíc mi zbyl takový malinký plný kroužek. Jak složit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3763 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Co na něm chceš skládat? Snad jedině když se vkládá víko, pootočí se o 90°, vloží a následně se pootočí zpět s rukojeťmi k sobě, aby se daly sepnout.
Doplňuji:
Ten maličký plný kroužek je tlaková pojistka, která patří pod šestihran ve víku, umístěném mimo střed. Pojistka je přidržována šroubem bez hlavy se zářezem a s vnitřním otvorem. Bez toho se nedosáhne přetlaku v hrnci a pára tudy uniká. Stačí? Pokud ne, pokračuj v diskuzi 🙂

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podívej se na odkaz a tam uvidíš složení papiňáku kukta : http://mladabo­leslav.olx.cz/pro­dam-nove-orig-nd-na-al-papin-hrnce-kukta-a-na-ceske-smaltovane-sfinx-iid-140053737#

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

U tohoto hrnce je pod matčkou ve víku kolečko z tavné pojistky která se má po přehřátí hrnce roztavit. Když se vyvaří všechna voda , pokud se vám polívčičku podaří vyvařit tak že by se udělal plyn . a mohlo dojít k výbuchu. Jde to koupit jako náhradní díl. V nouzi jsem do něj použil do tenka rozklepaný kousek cínové pájky ta má tavnou teplotu 130 °C. Bez ní utíká pára tímto otvorem a tlakový ventil nefuní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek