nyjono

Jak široké okolí ochladí vodní mlha? Pokud ji instaluji na balkon, zadržím trochu tepla, co rozpaluje okna a balk.dveře?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že trochu ano. Tím, jak se voda odpařuje, vzduch se ochlazuje. Na tomto principu si naivní lidé kupují ochlazovače, v domnění, že jde o levnou klimatizaci. Nic moc. Takové ty rozprašovače na vodní mlhu jsou spíš vhodné na zahradu a nechat to funět přímo na sebe.

Další odpovědi
aliendrone

To záleží na intenzitě rozprachu. Uvaž ale, že i když teplota se sníží, tak vlhkost vzduchu se ZVÝŠÍ. Pro mne je suché vedro přijatelnější (i když je nesnesitelné), než nějaké Thajsko či Vietnam, fujky! ;) :)