FlAsh_7

Jak si zlepšit krasopis?

Stačí po nějakou dobu denně psát na papír slova a trénovat?

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě nejde jen o psaní, ale jak vyplývá z názvu, jde o krasopis., tedy krásné písmo, tedy úhledné. . Kdysi se krasopis učil na obchodních akademiích,

Pokud přestane jedinec psát pravidelně perem, písmo se stává méně čitelné, protože jde spíš o rychlost.

Těžko říct, jak dlouho je třeba psát denně. Vyzkoušejte, přemýšlejte nad tím, co píšete, nejde o rychlost, ale o přesnost a pečlivost tahů. Písmo trénuje i mozek,, paměť, motoriku rukou.

Tudíž další návod jak lze zlepšit logické myšlení.

Pročtěte si rady odborník§, jak krásně psát.
https://www.wi­kihow.cz/Jak-kr%C3%A1sn%C4%9B-ps%C3%A1t

Další odpovědi
agentpv

Písmo odráží mj. i váš psychický stav – takže vybrat vhodnou dobu, zklidnit se, dát si kávičku (čajíček), pustit hudbu a s radostí do toho. A další den to zkusit ještě pěkněji … až se ruka vytrénuje.

elkon

Způsob psaní je většinou dán geneticky. Někdo píše jak Svolinský, někdo je rád, že to jde vůbec přečíst. Podle mě to natrénovat nejde. Řekl bych, že je to jako s malováním obrazů. Někdo namaluje cokoli, někdo s bídou namaluje hrušku.

Chucpanit

Trénovat na papir noviny … ovály, kolečka, elipsy , aby se uvolnilo zápěstí a ruka dostala jistotu v tahu … dříve se tak v hodinách krasopisu začínalo, je to i technika na kresbu :)