FlAsh_7

Jak si zajistit digitální soukromí?

Nejlepší odpověď
Drap

Nepoužívat digitální techniku.

Další odpovědi
ivzez

Jedině se obejít bez digitální techniky.
Jiný způsob neznám.

Rokio

Pokud máš Facebook, nastav si, aby tvoje příspěvky viděli pouze tví nejbližší přátelé (nebo lidé, kteří tyto informace nijak nezneužijí a můžeš jim věřit).

Dále se nedopouštěj internetového exhibicionismu. Přemýšlel, než něco vypustíš na net a nedávej tam informace, které by se dali zneužít nebo tě jinak poškodit, abys pak toho v budoucnu nelitoval.

A rovněž nesděluj svoje osobní údaje, pokud to není potřeba. Mám na mysli, abys neříkal svoje jmémo, bydliště atd.

Dochy

Nepoužívej připojenou digitální techniku. (teď už je počítač i v ledničce, ale pokud se ta lednička neumí připojit, bude to OK)

anonym

… ehm, že by šifrováním ? Šifrovat komunikaci, šifrovat trvalá úložiště. Nepoužívat moc často uživatelské účty (ty jsou automaticky prostředkem ke sledování konkrétního uživatele), používat VPN maskující vaši IP a geolokaci, případně pravidelně promazávat v prohlížeči cookies … některé zásady se dodržují snadno, jiné mnohem hůř a často mají negativní vliv na uživatelskou pohodlí uživatele. Nelze mít ale na internetu pohodlí a soukromí současně 🙂

ivzez

Rokio,
má-li někdo účet na Facebooku, může si o soukromí nechat jenom zdát. Žádným nastavením Facebooku neznemožníš sdílení a zneužívání svých dat.