dust8

Jak si vytvořit domácí klimatizaci do pokoje svépomocí, když má člověk věci typu velký stolní větrák, led v mrazáku atd?

Víte nějak propojit takové podobné věci dohromady či nějak jinak.

Ještě mě napadají např. okno, ventilace okna, okno dokořán, (topení? ve spojení s ledem?), stropní větrák.......

Odpovědi
Kepler

Přímo klimatizaci celé místnosti ne, ale dá se pořídit lokální osvěžující vánek, třeba u televize nebo PC. Používám 6 hluboko zmrazených 2 l PET lahví s vodou, ty jsou v krabici na ležato, za nimi v krabici ventilátor. Za ventilátorem 15 cm kruhový nasávací otvor, před petkama stejný výdech. Na výstupu má vzduch cca 15 st., petky vydrží chladit cca 5 hodin. Hodně záleží na kapacitě mrazáku. Malý 50 l nestačí. Dlouho trvá, než petky zkamení. Mimo to mrazák běží nepřetržitě a produkuje naopak teplo. Takže aspoň v noci větrat.