Avatar uživatele
dust8

Jak si vysvětlujete, že pokud si někdo nedá ranní kávu, tak je nesnesitelný po zbytek dne?

Občas, když nemám možnost si ji dát, či zapomenu, tak se mi to stává.
Zdá se mi to ostudné.8-O

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 164 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Je to už závislost. Ráno má přece člověk nejvíc energie, tak kávu nepotřebuje. Je to jen zvyk.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

To jsou velcí milovníci kávy – fanatici. :D Jsou na to zvyklí, je to jejich skoro závislost, oblíbená pochoutka, či vyloženě součást/náplň dne… A když se jim to nedostane, tak jsou pak nevrlí. Nikdo není happy,, když si něco přeje, má nějaké potřeby a nedostane to. Odpírání něčeho takového představuje bolest (alespoň mentálně, psychicky). Z toho pak může pramenit negativní nálada.
Ví, než s energií, to souvisí třeba se zvykem a osobností.
Ale káva taky může uvolňovat (mírná euforie), obzvlášť víc to platí pro ty, co jí mají tak v oblibě. Ten prožitek/pocit, se ještě umocňuje.

Někomu však stačí málo… Něco mu upřeš, něčím mu nevyhovíš, jeho momentální přání (tedy hlavně ocekavaní) není naplněno, a je hned pak celý vzteklý. Proto taky otázka tě osobnosti.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

I pro mě je to ZÁHADA! K tomu, abych byl nesnesitelný kávu nepotřebuji, pche. A ani její včasný a dostatečný přísun na to NEMÁ vliv. Jednoduše jsem bez ranní, dopolední, polední, odpolední a večerní kávy NEPOUŽITELNÝ! 😉 😁 😁

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to jen sugesce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Když pravidelně pijete kávu, tělo se stává na kofeinu závislé. Kofein je stimulant, který zvyšuje hladinu energie a zlepšuje náladu. Když tělo nedostane svou obvyklou dávku, může začít projevovat příznaky abstinenčních příznaků, jako je bolest hlavy, podrážděnost, únava a nízká pozornost. Bez kávy je tedy velmi pravděpodobné, že se budete cítit nesoustředěně až podrážděně. Na druhé straně je důležité si uvědomit, že taková závislost na kofeinu není zdravá a mělo by se snažit ji redukovat nebo zvládnout jinými způsoby, jako je dostatek spánku, vyvážená strava a pravidelné cvičení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek