vavena

Jak si vypočítat přesčasy?? Mám smlouvu na 40 hodin týdně. Kolik musím odpracovat hodin za měsíc?

Odpovědi
mosoj

http://www.uplnez­neni.cz/clanky/pra­ce-prescas/

anonym

počet pracovních dní v měsíci krát 8 hodin. pak vyjde měsíční fond. co je navíc, je přesčas. povinnou přestávku zaměstnavatel nemusí hradit.

ivzez

Za měsíc musíte odpracovat tolik hodin, kolik Vám jich zaměstnavatel
naplánuje (pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje on.)

___

Zákoník práce stanovuje pouzte týdenní pracovní dobu.
Počet odpracovaných hodin se každý měsíc mění.

Potřebný počet hodin zjistíte vynásobením počtu
naplánovaných pracovních směn v měsíci počtem hodin.

Např. červenec má 22 pracovních dnů a jeden svátek, který se
pro tento účel (i pro účel dovolené) posuzuje jako odpracovaný.

V režimu s rovnoměrně rozloženou pracovní dobou byste měl
za červenec odpracovat 22 × 8 hodin.

V režimu s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou
s dvanáctihodi­novými pracovními směnami bude méně směn
a odpracovat byste měl X × 12 hodin.