Rinda

Jak si vybrat střední školu?

Jak si vybrat střední školu, když jsem jen 14 letá holka která má sotva chuť k životu a nemám tušení, co chci ve svém životě dělat ?Jakýkoliv návrh se mi nezamlouvá, Nemám žádný talent a když už ano, tak je naprosto marný a neuživí mě. Poraďte mi prosím někdo, jakýkoliv návrh, tip, jsem zoufalá. ☹

Odpovědi
Rokio

Pokud máš dobré známky, tak co takhle jít na gymnázium.

Alesh

Položím ti otázku… Píšeš, že jakýkoli návrh se ti nezamlouvá, proč tedy žádáš další? Z logiky věci, dopadne jako všechny předešlé, prostě se ti nebude zamlouvat. A v tom – podle mě – z velké části spočívá i ten tvůj problém, nechceš radu druhých. Vlastně to je dobře, že ji nechceš, ty ji totiž nepotřebuješ, dokonce pokud by ses jí řídila, mohlo by to přinést víc škody než užitku. A ten důvod je prostý. Jen ty sama víš, jaká jsi, co tě baví atd., všichni ostatní si to jen myslí, že tě znají. Proto ten celý fór je v tom, že si to musíš vymyslet sama. Uvědomit si to, jak důležitý životní milník to je, ta škola tě někam nasměruje, a když to bude špatný směr, může se stát, že tu chybu už v životě nenarovnáš. A pak se budeš plácat v nesmyslných zaměstnáních, dodělávat si různé nástavby, kurzy… a ho*** z toho. Pokud si toto uvědomíš, co jsem teď popsal, pak musí nastat druhý krok, a tím je, že ty vyvineš aktivitu, a že si ty školy zmapuješ sama. No, a pak už jen vybrat správně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí 🙂 , udělat přijímačky a hotovo. 😉
Převezmi zodpovědnost za svůj život, nikdo to za tebe líp neudělá, to mi věř.

cappuccino

Rindo, mas velikou vyhodu, a tou je dalsi rok na premysleni. Prijimacky totiz uz davno probehly!!
A kdyz si poradit stejne nenechas, tak proste zadnou stredni skolu nestuduj!!