partep12345

Jak si rozumnět dceři, která je ve všem úplně jiná?

Jak rozumnět dceři, která je úplně jiná ve všem – móda, styl, nakupování, atd. ?
Doplňuji:
Co dělat když ta matka tu dceru pochopit neumí nebo nechce chápat…

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud je ti 11, na styl a módu máš času dost, nic tineuteče (užiješ si, až se budeš jednou živit a šatit ze svých vydělaných peněz).
Nepodléhej módním vlnám a „šopování“, v životě jsou důležitější a zajímavější věci. Co děláš ty pro to, aby sis s mamkou rozuměla :)?
Doplňuji:
Bohužel nevím, oč přesně jde, možná máš nepřiměřené představy a nároky s ohledem na nízký věk a neznám finanční možnosti rodiny.
Možná, když trochu slevíš, ze svých přání a nároků, splní se ti alespoń jejich část.
Chápu, že začínáš hledat a objevovat svět, sebe, máš před sebou pubertu…
S mamkou nebojuj, bývá to jediný člověk na kterého se dítě může 100% spolehnout.
Na šminky, nehty a módní oblečení je času dost 🙂

Další odpovědi
zzzzz

Porozumění je potřeba iniciovat z obou stran.

Nejen matka dceři, ale i dcera matce:-))

bolak

Prostě ji nechat bejt, ty taky nechodíš oblečená jako tvoje matka. Jestli máš potřebu někomu říkat jak se má česat nebo strojit, kup si pudla a na týhle stránce mu pak nakup kabátky, kabelky, na jiných jsou i kravaty pro psy nebo umělý nehty > http://www.spo­kojenypes.cz/o­blecky-doplnky/

Drap

Snažit se ji pochopit

ivzez

Co dcera dělá pro zlepšení situace?
Rozumí dcera matce (chápe dcera matku)?

K porozumění je potřeba spolupráce obou stran.

marci1

Zkus se více zaměřit na to, abyste si s maminkou povykládaly, zkus se jí svěřit s některými svými zážitky, zajděte si spolu do kina, do divadla, do čajovny, prostě zkuste spolu trávit více času. Aby byl člověk šťastný, potřebuje se mít komu svěřit, potřebuje něčí radu ap. Móda, styl a nakupování je pak již na „vedlejší koleji“. A zkus říct třeba mamince : „Mám Tě ráda“ a uvidíš jakou bude mít radost. 🙂

huxa

Právě díky tomu. Co by sis mohla popovídat s člověkem, který je naprosto stejný?