Kelt

Jak si představujete takového supermanna?

Zaujal mne článek Stephena Hawkinga
https://www.flo­wee.cz/civili­zace/5256-jednoho-dne-nas-znici-superlide-zni-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#dop_ab_va­riant=0&dop_req_­id=af0hAugd2PC-202009071726&­dop_source_zo­ne_name=hpfeed­.sznhp.box
Jak si mám takového člověka představit, nebo jak si ho představujete vy? Co umí? Co dělá? Určitě to není chodící encyklopedie, protože většinu informací lze vyhledat. Taky to není vymakaný sportovec,nebo člověk s nadbytkem energie, který nemusí moc odpočívat,cele­brita, nebo ten, kdo čte vaše myšlenky. Ale něco ten člověk musí umět. Jak si ho představujete? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Především by měl umět využívat podstatně více kapacity svého mozku, než je oněch mizerných 10%. Ostatní podle specializace – kyborg bojový, chirurgický, podmořský…

Další odpovědi
aliendrone

Nepředstavuji si ho, jakkoliv připouštím, že je zde možnost částečné kyborgizace člověka (venkoncem už dnes máme celkem vymakanou protetiku).

Každopádně je absurdní předpokládat, že člověk (jakkoliv geneticky vylepšený, či třeba rovnou hardwarově >čipy) by mohl konkurovat strojové inteligenci, která již „nebuší na dveře“ (ty už vykopla) a nyní se nezadržitelně cpe na svět. Idea „vylepšení člověka“ coby konkurenta strojové inteligenci (AI) je velmi podobná myšlence „vylepšení parního stroje“ tak, aby byl v letounech konkurenčněschopný proudovému motoru. ;) :D :D

elkon

Nijak, je to nereálná postava.