jirka F

Jak si pomoct bez lékařského vyšetření zřejmě při zápalu plic?

Bojím se jít do nemocnice ono se povídá že se tam nechovají k pacientům dobře.

--
Jak si pomoct při asi zápalu plic bez lékařského vyšetření?

Nejlepší odpověď
paul1

Proč by se měli v nemocnicích chovat k pacientům zle? Nějak to nechápu. Možná se vyskytne někde výjimka, ale moje zkušenosti jsou jen nejlepší. A diagnostikovat zápal plic sám sobě – to bych si netroufal. Takže doporučuji navštívit obvodního lékaře.

Další odpovědi
Schluker

Staci dostatecne dlouho cekat a pak umrit a bude klid.

Jdete okamzite k lekarovi, prinejmensim k obvodnimu! Zapal plic neni zadna legrace!

Alesh

Máš Covid, vole…

ivzez

Jirko,

zdraví má přednost před obavami z toho, co lidé povídají.
Mám s nemocnicemi poměrně čerstvou zkušenost a musím říci, že se ke mně personál choval fantasticky.
Tak seberte odvahu a zajděte k lékaři.

Souhlasím s Paulem1 > sám byste se o diagnózu pokoušet neměl.

nyjono

Proč si myslíš, že půjdeš hned do nemocnice?
A třeba ten zápal plic nemáš?
A taky v každé nemocnici jsou jiný lidi a ty se chovají každý jinak.
Můj známý se bál do nemocnice, kdysi mu jedna předpověděla, že tam umře – tak umřel doma. A to je pravda. Měl v krku nádor.

Kepler

Domácí léčba pneumonie je možná jen u jinak zdravého člověka, ale věk přes 60 let je už rizikový. Ovšem k praktickému lékaři se musí. Ten přepíše antibiotika, případně i další léky. Během léčby je nutno dodržovat klid, zprvu vždy na lůžku, zdržet se konzumace alkoholických nápojů a nekouřit. Důležitý je dostatečný přísun tekutin (bylinné čaje na onemocnění dýchacích cest, minerální vody) a pestrá strava. Prospěšné jsou zábaly hrudníku. Pacient by měl pobývat v prostředí o pokojové teplotě, vzduch může být zvlhčen zvlhčovačem vzduchu nebo např. pokládáním vlhkých tkanin na topení. https://nemoci­.vitalion.cz/za­pal-plic/

Drap

Snadno. Pokud nechceš být léčen pomocí medicíny, tak jen čekej. Buď si tělo pomůže samo, nebo také nepomůže a máš to odbyté a po starostech. To si každý musí zvážit sám, co vlastně chce.