RyuzakiKate

Jak si nenechat zprotivit předmět jenom kvůli učitelce?

Asi před rokem a půl mě hrozně začala bavit biologie a minulý školní rok jsem začala chodit i na seminář, protože z ní chci maturovat. Učitelka se hrozně divila, byla „hustá“, ale nakonec jsem všechno zvládla a byla ze semináře (podle ní) nejlepší. Teď máme seminář biologicko-chemický, to se určuje podle zájemců. Z chemie chci taktéž maturovat, k biologii neodmyslitelně patří začala mě bavit, ovšem trochu později.
Teď k věci – učitelka na biologii je čerstvě těhotná a tudíž protivnější než kdy jindy (vždycky taková byla, ale teď je to vážně extrém). Je mladá, ambiciózní, hódně sebevědomá a taky hódně přísná (teď taky víc než předtím) a málokdy někoho za něco ocení. Učitelka na chemii je strašně správná ženská, dřív jsem se jí bála, jenže teď je s ní pro mě radost pracovat, všechno ochotně vysvětlí a dokáže ocenit, když se někdo snaží, věnuje se maturantům a přesně nám říká, co se po nás bude chtít. Zkrátka úplný opak.
A já mám strach, že se mi za chvíli ta biologie otráví. Vždycky mě to vážně bavilo, teď se mi do toho najednou už tolik nechce a mám šílený strach, co po mě vůbec bude u té maturity všechno chtít, když nám to už přestala říkat.
Měli jste (nebo máte) to někdo podobně? Vůbec nevím, jak s tím naložit, vždycky mi záleželo na tom, kdo předmět vyučuje a podle toho jsem se taky snažila…
Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Zibner

Na každém předmětu je důležité najít si to, co tě baví. Měl jsem to loni před maturou stejné. ZSV mě bavilo, ale vyměnili nám učitelku a šlo to z kopce. Já osobně jsem to řešil tím, že jsem si tu hodinu prostě odseděl a nevyjadřoval se – šedá eminence. Doma jsem se to pak učil podle sebe. Není to sice ono, ale u maturity mě nepotopila. Dost mi pomohla i přísedící. Ono se není ani čeho bát. Učitele tě nenechají rupnout, když budeš vědět alespoň něco. Musíš prostě vytrvat a biologii si nezprotivit. Chce to občas hodně pevný nervy. Najdi si na tom něco pozitivního, třeba mysli na to, až z tebe bude chemik-biolog s patentem na léčivo apod. a jak takovou „krávu“ učitelskou strčíš hravě do kapsy. Ono to pak půjde líp. Přesto držím palce.