Kelt

Jak si nainstaluji Microsoft na svém počítači, když dcera ho má na tom svém?

Chtěl bych si nainstalovat na PC Microsoft Office, respektive Excel a Word a nějak jsem se zapletl v posílání y zpráv . Dcera má na počítači Microsoft nainstalovaný, nebo aspoň Word a Excel. Je možné si od ní zkopírovat příslušné soubory a nainstalovat si to do vlastního počítače? Dcera má počítač více než 5 let, takže tam asi nebude ta nejnovější verze, ale pro účely psaní a vlastní potřebu by to mělo stačit. Ten základ by tam měl být, psaní uložení textu a pod. Takže by neměly být žádné problémy pokud jde jednak o stažení a instalaci souboru, o problémy s používáním a za třetí o nelegální kopírování?. Děkuji

Odpovědi
autacek

To si najdeš v obchodě software který chceš, ten si koupíš a nainstaluješ. S nákupem každého software je i zřejmé, pro kolik je určen počítačů. Výrobci chtějí
za svůj produkt peníze, stejně jako ty, za svoji práci. Pochopitelně že ještě existují
i nelegální způsoby, jak získat něco bez placení, ale to snad nečekáš, že tě tady někdo bude navádět.

Hlada

MS Office není možné zkopírovat. Musí se nainstalovat z instalačního média. K tomu je potřeba Product Key a dál ještě aktivace do 30 dnů. Legálnost souvisí s verzí, která byla zakoupena.

ivzez

Jestli dcera nemá zakoupenu licenci pro více počítačů,
nesmíte její licenci použít k nainstalování do dalšího PC.

Stáhněte si LibreOffice → to je kancelářský balík zdarma. Většině uživatelů
s LibreOffice vystačí a většina dokumentů bude kompatibilní s MsOffice.
Kdyby některý dokument dělal problémy, lze jej upravit v dceřině počítači.

LibreOffice: https://cs.li­breoffice.org/dow­nload/download/

elkon

Pokud máš instalační CD, tak to není žádný problém. Většinou ale lze udělat jen jednu instalaci. Nemůžeš pak tu instalaci znovu registrovat na tvém PC a musíš vypnout aktualizace.

nyjono

T ti udělá nějaký známý, co se PC zabývá.