Avatar uživatele
Nassin

Jak si mám vysvětlit pojem „důvodné podezření“?

Týká se to Vrbětic a dalších, kde se píše o důvodném podezření.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Je to právnický nebo kriminalistický obrat, znamená to, že někdo má podezření podepřené fakty.

Uvedu příklad:
a – přijdu domů, manželka se blbě usmívá – mohu mít podezření, že tam měla milence
b – přijdu domů, manželka se blbě usmívá, na podlaze se válí hromada použitých prezervativů – mohu mít důvodné podezření, že tam měla milence

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Pojem „důvodné podezření“ není v českém právním řádu zcela přesně specifikován. Obecně lze říct, že jde o souhrn skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Herjulfson

Také jsem si všil tohoto slovního spojení. Protože mám v této oblasti přece jen něajkou životní zkušenost, trofnu si ho označit za laické nebo nesprávně vyjádření, kterých jsou politika a internet plné . Takové označení neodůvodňeje ten cirkus kolem celé věci. V této souvislosti bych použitl určitě jiné výrazy jako např. – důkazy jednoznačně potvrzují … jsiou nevyvratitelné … jednozanačné. Pokud bychom dělali takový cirku jen na základě důvodného podezření … tak to by byl opravdu konec.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek