Nassin

Jak si mám vysvětlit pojem „důvodné podezření“?

Týká se to Vrbětic a dalších, kde se píše o důvodném podezření.

Nejlepší odpověď
Emefej

Je to právnický nebo kriminalistický obrat, znamená to, že někdo má podezření podepřené fakty.

Uvedu příklad:
a – přijdu domů, manželka se blbě usmívá – mohu mít podezření, že tam měla milence
b – přijdu domů, manželka se blbě usmívá, na podlaze se válí hromada použitých prezervativů – mohu mít důvodné podezření, že tam měla milence

Další odpovědi
marci1

Pojem „důvodné podezření“ není v českém právním řádu zcela přesně specifikován. Obecně lze říct, že jde o souhrn skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek. 🙂

Herjulfson

Také jsem si všil tohoto slovního spojení. Protože mám v této oblasti přece jen něajkou životní zkušenost, trofnu si ho označit za laické nebo nesprávně vyjádření, kterých jsou politika a internet plné . Takové označení neodůvodňeje ten cirkus kolem celé věci. V této souvislosti bych použitl určitě jiné výrazy jako např. – důkazy jednoznačně potvrzují … jsiou nevyvratitelné … jednozanačné. Pokud bychom dělali takový cirku jen na základě důvodného podezření … tak to by byl opravdu konec.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.