Klára K.

Jak si mám hrát s morčetem?

Bojím se, že pokud s ní půjdu v tomhle počasí ven, aby se napásla, tak nastydne… Ráda bych s ní dělala nějaké kousky, třeba bych jí chtěla naučit kolečko, ale ona už má necelý rok, takže nevím, starého psa novým kouskům… A navíc, vždycky, kdyyž ji někam položím, tak se začne bát, a když nad ní něco dám, jako aby se nebála od přírody káněte, tak si tam zaleze a zase vůbec nechce ven, a bojí se mě. Ona jenom ráda jí a je to veliký mazel, ale hrozně škrábe. Jak si s ní mám hrát jinak, než jenom pasivním chováním?
Doplňuji:
briketka10:
No a to mám ještě starýho mrzutýho křečka a jezevčíka 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

http://morce-angie.webnode­.cz/morceavse­kolemnej/hry-s-morcatky-morcatkem/
nevím, jak stihneš hraní s morčetem
máš ještě dvě myšky, ptáčky, už si ale
nepořizuj žádné zvířátko prosím..
Doplňuji:
a to toho nemáš dost ?

Další odpovědi
jechoutan

taky jsem měl morče a ze začátku dělalo to samé, schovávalo se kde mohlo, jakmile bylo z klece venku a viděla ji, tak ihned mazala domů. Chce to si morče třeba na hodinu vytáhnout ven, třeba i na víc, mluvit na něho, sem tam mu dát nějaký mlsek, hladit ho :) morče si na tvoji ruku zvykne a vždycky když bude v tvé přítomnosti tak v tobě bude vidět jakousi oporu a nebude se bát :) ale každopádně teď když je venku 13 stupňů, tak s ním ven nechoď, nastydlo by a u těchto zvířat to může být i smrtelné někdy .. až bude svítit sluníčko a bude třeba 20 tak ho ven vezmi :) strašně jim chutnají neodkvetlý pampelišky :)

anonym

morče bývá v králíkárně spolu s králíky celoročně, zimu vydrží, jen průvan mu nedělá dobře, takže se nemusíš bát, že by nesneslo zimu, ale tvoje je už naučené na doma, prostě zchoulostivělo, je to trochu hloupoučké zvířátko, takže s tím ochočováním to nebude tak horké, ale naučí se na ruku, které se nebude bát nebude se schovávat ani utíkat, pokud ho nebudeš trápit se stálým hlazením a natahováním, třeba se mu to prostě nelíbí, tak ho aspoň zatím neber do ruky, jen něco dobrého mu z ruky dávej, jak píše jechoutan, ty květy pampelišek, třeba…
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=xy2RpVm­AQPI